Totem Tabela

Totem tabela en fazla dikkat çekici olan tabela örneklerinden bir tanesidir. İnsanları etkilemek ve ilgi çekmek için son zamanlarda çevremize baktığımız her yerde bu tarz tabela örneklerine rastlamak mümkündür.Ancak bu kadar çok reklam içinde farklı olmak ve ilgi çekmek en önemli olayların başında gelmektedir. Bu konuda Boran Reklam olarak ortaya iyi bir iş çıkarabilmek için en başında sonuna kadar titiz bir çalışma ile bütün basamakları takip etmekteyiz.

Totemin teknik özelliklerine gelecek olursak. 3 mm. aliminyum levya üzerine statik boya yardımı ile griye boyanmıştır. Bu sırada dış mekan dijital baskı folyo uygulaması yapılarak toteme görsellik katılmıştır. Dijital Baskı solvent bazlı baskı tekniği ile yapılmış olup dış etkenlere ve güneş ışığına karşı 2 sene garantisi bulunmaktadır. Ancak dijital baskının yanı sıra totemlere UV Baskı da yapılabilmektedir. Uv baskı sayesinde dış ortama karşı daha güçlü olan görseller pylon totem tabelanın da kullanılabilirlik süresini arttırmaktadır. Görsel değiştirilmek istendiğinde toteme dokunulmadan tekrar folyo sıvama tekniği ile totem tabela üzerindeki imaj değiştirilebilmektedir.

Dijital baskının yanı sıra totemler üzerine pleksiglass harfler yada kutu harfler kullanılabilmektedir. Bir çok çeşidi olan totem tabelalar 2014 yılında da bolca kullanılacakmış gibi gözükmektedir.

Diğer totem tabela örneklerimiz için burayı tıklayabilirsiniz

Dış mekan folyo üzeri UV baskı yapılarak totem üzerine sıvama yöntemi ile yerleştirilmiş görsel hava koşullarına karşı oldukça dayanıklıdır.