Dijital Baskı2024-01-11T23:21:16+03:00

DİJİTAL BASKI

Hidayet Türkoğlu Basketbol Okulu Dijital Baskı

Dijital Baskı sektöründe 20 yıllık tecrübemizle öncüyüz! Modern makina parkurumuz, deneyimimiz ve kaliteli işçilik ile iç mekan ve dış mekan dijital baskı işlerinizde yanınızdayız.

Sektördeki deneyimimiz ve müşteri odaklı çalışmamızın sağladığı yüksek hizmet kalitesini Ar-Ge çalışmalarımızla her geçen gün daha da yükseğe taşıyoruz. Bu sayede “Dijital Baskı” denildiğinde ilk akla gelen firmalardan biri haline geldik.

Folyo, vinil, one way vision ve mesh gibi rulo malzemelerin yanısıra düz materyallere de UV Baskı teknolojisi ile dijital baskı yapılabilmektedir.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 09:00-19:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL

Neden Dijital Baskı?

DİJİTAL BASKI NEDİR?

Dijital baskı bilgisayar ortamında hazırlanmış olan grafik tasarımlarının farklı materyaller üzerine farklı uygulama alanları ile görselliğin kaliteli, hızlı bir şekilde reklama dönüştürme aracıdır. Başlıca folyo, one way vision, vinil, mesh gibi malzemeler dijital baskının vazgeçilmezlerindendir. Ülkemizde en çok solvent ve su bazlı mürekkep baskı tercih edilmektedir. Son birkaç yıldır, öncülerinden olduğumuz Uv Baskı ön plana çıkmaya başladı.

Dijital Baskı Magic Akademi Pizza - 2010
Dijital Baskı Örnekleri

Dijital Baski Galerisi

Diğer Dijital Baskı örneklerimiz için Dijital Baskı Galerisini ziyaret edebilirsiniz.

Dijital Baskı Örnekleri

DİJİTAL BASKININ OFSET BASKIYA GÖRE AVANTAJLARI NELERDİR?

UYGUN MALİYET : Dijital baskı kalıp gerektirmez ve ofset baskı gibi kurulum maliyeti yoktur. Minimum adet sınırı da yoktur. Bu yüzden özellikle düşük adetlerde maliyet ofset baskıya göre çok düşüktür.

HIZ : Kalıp hazırlığı olmadığı için dijital baskı daha kolay ve hızlı bir çözümdür.

BASKI KALİTESİ : Dijital baskı kalitesi bu alanda teknolojinin hızla ilerlemesine paralel olarak sürekli artmakta ve ofsete yaklaşmış durumdadır.

KİŞİSELLİK : Dijital baskılı reklam afişleri kişiye özel basılabilmektedir. Her bayiye veya bölgeye özel, farklı içerikli reklam ürünleri bastırabilirsiniz.

Dijital baskı ve ofset baskının daha detaylı karşılaştırması için Dijital Baskı Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey isimli blog yazımıza göz atabilirsiniz.

one way vision gözenekler

One way vision baskı; adından da anlaşıldığı üzere tek taraflı görüş sağlanarak oluşturulan bir baskı türüdür. Halk arasında delikli folyo olarak da bilinir. Genellikle cephe kaplamalarında kullanılan one way vision baskı sayesinde dış mekandan görsel belirgin hale gelirken iç mekandan gözlemleyenler dışarıyı görebilir.

Folyo baskı; Dijital folyo baskı işinde folyo materyali kendinden yapışkanlı alt kısımında koruma kağıdı bulunan reklam sektöründe hemen hemen her noktada kullanılan reklam malzemesidir. Farklı renklerde fabrikasyon üretimi bulunan modellerinin yanı sıra, istenilen dijital görsel de folyo üzerine aktarılabilir. Genelde cam, ahşap kompozit, cephe uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

owv folyo uygulaması
geniş format vinil baskı

Vinil Baskı; çoğunlukla dış mekanda kullanılmak ile birlikte zaman zaman iç mekanlarda da ucuz maliyetleri nedeni ile tercih edilebilmektedir. Genelde binaların büyük cephelerinde, reklam alanlarında veya tabelalarda tercih edilmektedir. 3 metre ve 5 metrelik seçenekleri ile devasa boyutlarda vinil baskılar yapılabilmektedir.

Mesh baskı; yüzeyinde bulunan binlerce küçük hava deliği sayesinde hava akışını sağlayabilen ve bu sayede oldukça dayanıklı olan bir dış mekan ürünüdür. Yüzeyinde bulunan delikler sayesinde hava akışının sağlanması çok rüzgarlı bölgelerde kullanılabilmesine olanak sağlamaktadır. Normal viniller rüzgara karşı dayanıklı değildir ve yırtılmalar yaşanabilmektedir. Ancak Dijital Mesh Baskı da bu söz konusu değildir.

Mesh Cephe Kaplama

Neden Boran Reklam Dijital Baskı Merkezi?

Boran Reklam, dijital baskı sektörünün öncü firmalarındandır. Teknolojiyi takip ederek modern tuttuğumuz makine parkurumuz ve hiç ara vermeden sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarıyla birçok yeniliğe imza attık. Dünyada az sayıda üreticisi bulunan büyük ebatlı 3d Lenticular Posterleri Avrupa ve Amerika’nın kalitesinde, ama çok daha uygun fiyatla üretiyoruz. Geliştirdiğimiz özel koruma ile ürettiğimiz kişiye özel baskılı fayans ürünümüz de yabancı muadillerinden çok daha uygun fiyata dış mekanlarda, banyo, mutfak, havuz içinde kullanılabilmektedir.

Dijital baskı işinde kalite, ürünleri iyi tanımak ve kullanım alanlarına hakim olmakla sağlanır. Deneyimin yanında titiz çalışma ve modern makine parkuru gerektirir. Boran Reklam 20 yılda çalıştığı binlerce mutlu müşterisiyle sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir. Folyo baskı, vinil, one way vision, mesh ve tüm dijital baskı türlerinde hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı hizmet Boran Reklam’da.

Yüksek Kalite Dijital Baskı

Boran Reklam, dijital baskı sektörünün öncü firmalarındandır. Teknolojiyi takip ederek modern tuttuğumuz makine parkurumuz ve hiç ara vermeden sürdürdüğümüz Ar-Ge çalışmalarıyla birçok yeniliğe imza attık. Dünyada az sayıda üreticisi bulunan büyük ebatlı 3d Lenticular Posterleri Avrupa ve Amerika’nın kalitesinde, ama çok daha uygun fiyatla üretiyoruz. Geliştirdiğimiz özel koruma ile ürettiğimiz kişiye özel baskılı fayans ürünümüz de yabancı muadillerinden çok daha uygun fiyata dış mekanlarda, banyo, mutfak, havuz içinde kullanılabilmektedir.

Dijital baskı işinde kalite, ürünleri iyi tanımak ve kullanım alanlarına hakim olmakla sağlanır. Deneyimin yanında titiz çalışma ve modern makine parkuru gerektirir. Boran Reklam 20 yılda çalıştığı binlerce mutlu müşterisiyle sektörün önde gelen firmalarından biri haline gelmiştir.

DİJİTAL VE OFSET BASKI ARASINDAKİ FARKLAR

En çok bilinen baskı tekniklerinden olan ofset ve dijital baskının birbirine göre bazı avantaj ve dezavantajları vardır. Ofset baskılar da kalıp kullanıldığı için değişiklik biraz zordur ve adetli üretimlerde maliyeti dijital baskıya göre daha düşüktür. Ofset baskıdan, dijital baskıya göre daha kaliteli ve verimli baskı alınmaktadır. Aynı anda çok sayıda ürün basabilme özelliğine sahiptir. Ofset baskı türünde mürekkep ile su birbirine karışmamaktadır. Dijital baskıya göre baskı kalitesi daha verimlidir. Daha çok kitap, dergi, gazete, broşür gibi ürünlerin basımında tercih edilir.
Dijital baskı ise bilgisayar destekli bir baskı türüdür. Bilgisayar ortamında hazırlanıp uygulandığı için daha kolay değişiklikler ve düzenlemeler yapılabilir. En önemli özelliği ise tek adetli baskı yapabilmesi ve zaman açısından offset baskıya göre daha avantajllı olmasıdır.
Dijital baskılarda oluşan atık miktarı ofset baskıya göre daha az olur ve daha az kimyasal kullanılır. Pano,billboard,cephe kaplama ve araç giydirme gibi baskı türlerinde tercih edilmektedir.

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı fiyatları; baskıda kullanılacak malzeme, malzemenin ebatı ve metrajına göre değişmektedir. Ağırlıklı olarak metrekare üzerinden fiyatlandırılan bu ürünler baskı kalitesi ve yoğunluğuna göre sınıflandırılmaktadır. Solvent baskı kategorisinde folyo, vinil, mesh, one way vision ve bez afiş baskılar en çok kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte makine baskı hızlarında hissedilir derecede bir artış bulunmaktadır. Buda dijital baskı fiyatlarında maliyetler minimum seviyelere düşürmekte ve aynı gün içerisinde hızlı sipariş teslim edebilme imkanı sağlamaktadır. Son teknolojiye sahip baskı makine parkurumuz ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Dijital baskı fiyat listemize buradan ulaşabilirsiniz.

Fiyat teklifi almak için 0216 383 4402 numaralı telefonumuzdan arayabilir, ya da aşağıdaki butondan iletişim sayfamızdaki formu doldurabilirsiniz.

Dijital Baskı Hakkında Merak Ettiğiniz Sorular

Dijital baskı güneşte solar mı?2020-06-23T17:17:53+03:00

Bütün mürekkeplerin güneşe karşı bir dayanımı olduğu gibi reklam sektöründe de dijital baskı mürekkeplerinin ömrü vardır. Yaklaşık olarak 2 yıl içerisinde dış mekan görsellerde renk solmaları meydana gelmektedir.

Dijital baskı ile nasıl kaliteli sonuçlar elde edebilirim?2020-06-23T17:16:11+03:00

Her malzemeye göre özel olarak ayarlanmış malzeme renk profilleri ve orjinal mürekkeplerin kullanıldığı dijital baskı merkezlerinde olumlu sonuçlar alabilirsiniz.

Dijital Baskı ile baskı yapılabilen malzemeler nelerdir?2020-06-23T17:10:23+03:00

Genellikle rulodan ruloya baskı yapmak için kullanılan bu sistemler; folyo, vinil, one way vision ve mesh gibi rulo malzemlerin baskısına uygundur.

Solvent baskı kullanım alanları neresidir?2020-06-23T17:06:58+03:00

Solvent bazlı dijital baskılar genellikle açık hava reklamlarında veya cephe kaplama uygulamalarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dijital Baskı çeşitleri nelerdir?2020-06-22T16:51:38+03:00

Dijital baskı genellikle püskürtme ile yapılan baskılara verilen  isimdir. UV Baskı, Solvent , Eco Solvent, Latex gibi açık hava reklamcılığında kullanılan bir çok çeşidi vardır.

İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM

Dijital Baskı Çalışmalarımızdan Örnekler

Dijital Baskı Araç Giydirme
Dijital Baskı Cam Giydirme
azim hırdavat dijital baskı cephe giydirme
swedoish dijital baskı örümcek stand
  • Işıklı Cam UV Baskı

Cam Baskı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Cam Baskı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey! Yaklaşık olarak 20 yıl öncesinde cam sanayisinin baskı teknikleri ile tanışmasının ardından hızlı bir şekilde büyüyen cam baskı hizmetleri ilk olarak araçlarda kullanılan ve sadece siyah

  • korumalı cam uv baskı

Cam Baskı Teknikleri

Cam Baskı Teknikleri Cam baskı teknikleri arasında en etkili tekniklerden biri olan mürekkep püskürtmeli baskı, silindirik ve konik öğelere tam renkli baskı yapmak için UV mürekkebi kullanır. Cam üzerine dijital baskı,

  • pleksi kenar kesimleri

Akrilik Pleksiglass Baskı

Modern Görseller Pleksi üzerine baskı teknolojisi ile modern görsellere kavuşabilirsiniz. TEKLİF AL Reklam Sektöründe UV Baskı Pleksi Tabelalar ve Panolar Geleneksel görsel reklamların, firma tabelalarının ve duvar üstü

  • Billboard baskı çalışması

Bilboard Nedir?

Bilboard Nedir? Hareketli reklam afişleri olarak bilinen Bilboard, pano ve kampanya mesajlarını en iyi şekilde aktarma gücüne sahip ürünlerdir. Bu sebeple de Boran Reklam firması olarak beklentileri karşılayan baskı tekniği sayesinde çarpıcı

  • ışıklı harfli pano

Işıklı Harfli Pano

Işıklı Harfli Pano Boran Reklam olarak kuruluşumuzdan bu yana hizmette sınır tanımayarak reklam ve baskı kalitesini en iyi şekilde ortaya koymaktayız. Bu sebeple de tercih kriterlerine uygun ürünler ve baskı çeşitlerinin de mevcut olması