UV Baskı Hizmetleri2023-11-06T09:17:19+03:00
Ahşap Üzeri UV Baskı ile en büyük plakalara bile UV Baskı imkanı.

UV Baskı

UV Baskı ile cam, ahşap, metal, PVC, kumaş, pleksi, foreks, deri gibi düz yüzeyli tüm malzemelere direk baskı yapıyoruz; hem de fotoğraf kalitesinde!

UV (Ultraviole) baskı güneş ışıklarına dayanıklılığı ile ön plana çıkmaktadır. UV baskı boyanın kuruma süresini 1 sn’den çok daha aza düşürerek güneşin veya ortamın baskıyı etkileme nedenlerini ortadan kaldırır. Baskılar sudan etkilenmez ve diğer baskı tekniklerinden çok daha fazla dayanıklıdır.

Genelde solvent bazlı dijital baskı makinelerinde renk solma süreleri iki sene kadarken UV Baskı bu süreyi iki katına kadar çıkarmaktadır. Renkleri diğer baskı çeşitlerine göre daha canlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturur. Kullanılan özel yazılım programları ve rip özelliği ile RGB baskıda dahi birebire yakın renkler elde edilebilmektedir.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL
  • Mükemmel Baskı Kalitesi

  • Sınırsız Görsel Seçeneği

  • Düz Yüzeyli Tüm Malzemelere Baskı

  • 250 x 300 cm ve 200×320 cm Ebat ve 5 cm Yüksekliğe Kadar Baskı İmkanı

  • 1.000 m2 Üzeri İşlerde Ekstra Özel İndirim

UV Baskı ile kendi tasarımınızı yaratın

UV Baskı Yüzeyleri

UV Baskı; pleksi, foreks, cam, ahşap, seramik, fayans, PVC, kanvas, metal ve daha birçok malzeme yüzeyinde mükemmel sonuçlar yaratmaktadır.

DAYANIKLILIK

UV Baskı diğer baskı türlerinden çok daha kaliteli ve uzun ömürlüdür.

GÜÇLÜ

Sudan etkilenmez. Nemli yüzeylerde klasik dijital baskılara göre ekstra dayanıklılık.

ESNEKLİK

5 cm. kalınlığa kadar hemen her türlü malzemenin üzerine direk baskı imkanı.

YÜKSEK KALİTE

Büyük ebatlarda bile fotoğraf kalitesine yakın, son derece canlı baskılar.

UV Baskı Fiyatları

UV Baskı fiyatları; basılacak malzemenin cinsi, kullanım yeri, ebat ve metrajı, CMYK + Beyaz veya sadece CMYK olarak basılmasına göre değişiklik göstermektedir. Seramik baskı fiyatlarında kullanılacak fayansların ebatı yanında kullanım alanları da fiyatı değiştiren etkenler arasındadır. UV Baskı fiyatları; cam, ahşap, metal, foreks, pleksi gibi malzemelerde metrekare, 3D Lenticular ürünlerinde plaka üzerinden hesaplanmaktadır.

Fiyat almak için teklif sayfamızdaki formu doldurun veya 0216 383 44 02-03numaralı telefondan bizlere ulaşın.

CAM UV BASKI

Cam baskı ile mükemmel dekoratif alanlar yaratabilirsiniz. Boran Reklam olarak Cam üzerine baskı sonrası özel koruma sistemi ile normal baskı sistemine göre çok daha dayanıklı baskılar üretiyoruz.

AHŞAP UV BASKI

Restoranlar, cafeler ve ahşap kullanılan her alanda farklılık yaratabilen ahşap baskı sizi bir adım önde gösterecektir. Ahşap baskılı ürünler ile 5 cm. kalınlığındaki düz zeminli ahşaplara kadar bir çok çeşit ahşaba baskı yapılabilmektedir.

PLEKSİ UV BASKI

Pleksi baskı ışıklı uygulamalarda ön plana çıkarak bulunduğu ortamı bambaşka bir alana dönüştürmektedir. 205×305 cm. plaka ölçüleri ile oldukça büyük ebatlara tek seferde baskı yapılabilmektedir.

FOREKS UV BASKI

Foreks baskıda reklam sektörünün en çok tercih ettiği iç mekan ürünlerden biri olan foreks (dekota) ürününde daha önce görmediğiniz kadar canlı ve gerçek renklere kavuşmanız mümkün. 

KOMPOZİT UV BASKI

Kompozit günümüzde en çok cephe malzemesi olarak kullanılmaktadır. Ancak UV Baskı teknolojisi ile artık dış cephelerinizde kompozit üzeri UV Baskı seçenekleri ile dilediğiniz tasarıma kavuşabilirsiniz.

DERİ UV BASKI

Farklı renklerde dilediğiniz deri üzerine sınırsız desen ve görsel seçenekleri ile baskı yapabilirsiniz. Suya ve sürtünmelere dayanıklı mürekkep sayesinde daha dayanıklı ürünler.

FAYANS UV BASKI

Boran Reklam bünyesi altında oluşturulmuş Fayans Art markası seramik ve fayans baskıda profesyonelleşmiştir. Baskı sonrası özel koruma sistemi sayesinde her türlü kimyasal temizlik malzemesine karşı tam korumaya sahiptir.

IŞIKLI TEKSTİL UV BASKI

Işıklı tekstil kumaş baskı ile çerçevesiz, hafif ve taşınabilir gerçek renklerde, yüksek kalite UV Baskı. Kolay değişebilen ön görsel yüzeyi ile mağaza, cafe, restoran gibi bir çok alanda kullanılmaktadır.

DUVAR KAĞIDI UV BASKI

Duvar kağıdına UV Baskı sayesinde kendi tasarımlarınızı duvar kağıdına aktarabilir ve yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz.
Birbirinden mükemmel UV Baskı örnekleri için kataloğumuzu inceleyebilirsiniz.

Her türlü kimyasala dayanıklı kalıcı ve dekoratif fayans baskılar üretebilmekteyiz.

UV Baskı mı, Serigrafi Baskı mı?

Uv baskıda ürün baskı yapıldığı andan itibaren kullanıma hazır olur. Kuruma süresi gibi ek bir süre gerekmez. Solvent gibi ağır koku veya kanserojen maddelere sahip değildir. UV Baskı işlemi çevreye zarar vermez, kirlilik olmaz ve insanlar tehlikeli maddelere maruz kalmaz. Teorik olarak en iyi baskı tekniği UV Baskı mürekkepleri ile sağlanmaktadır.

UV Dijital baskı, CMYK baskı sistemi sayesinde serigrafi ile kıyaslanamayacak kadar keskin ve detaylı sonuçları en kaliteli şekilde alabilme imkanı sunmaktadır. Baskı yapılabilmesi için binlerce adet baskı yaptırmaya gerek kalmadan ihtiyacınız kadar baskı yapılabilir.

Düşük adetler ve standart dışı ölçülerde baskı yapabilme, yüksek görüntü kalitesi, baskıdan sonra hemen kullanılabilme ve kullanılan boyanın temiz, sağlıklı olması açısından uv baskı serigrafiden daha üstündür. Yüksek adetlerde, düşük kalite ve standart ölçüde baskı yapıldığında serigrafi baskı maliyet avantajı sağlayabilir.

UV LED LAMBALAR

2020 yılı ile birlikte UV Baskı makinelerinde kullanılan kurutma lambaları daha ekonomik ve çevreye duyarlı olarak üretilmeye başlandı. Daha önceden kullanılan Mercury lambalar civa içerikli olduğundan dolayı ışıma sonrası ısı çıkışına neden oluyordu. Bu da büyük bir enerji kaybına neden olmaktaydı. Çevreye duyarlı baskı makineleri ile LED kurutma lambaları piyasa sürüldü. Isı çıkışı olmayan LED lambalar ile ısıya dayanıksız baskı malzemelerine baskı yapılabilmektedir.

Avrupa Kalitesinde UV Baskı

10’dan fazla ülkeye yapmış olduğumuz ihracatlar ile kalitemizi Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da UV Baskı alanında kanıtlamış bulunuyoruz. 5,08 cm kalınlığa kadar her malzemeye baskı yapabilir. Cam, akrilik, pleksiglass, pvc, suntalam, ahşap, seramik, foreks, paslanmaz tabakalar, kompozit vb.. ve kısacası yüzeyi düz olan bütün malzemelerde mükemmel sonuçlar verir. Sert malzemelere direkt baskı olanağı sayesinde sıvama gibi herhangi bir işlem gerektirmez. Böylece renkler tonunu malzeme ömrü süresince ilk günkü gibi korur.

Ayrıca Roll-to-Roll seçeneğimiz mevcuttur. Vinil, folyo, branda, kağıt ve canvas gibi bir çok rulo halindeki malzemelere baskı yapabilir. 1440 dpi baskı kalitesi ile fotoğraf kalitesine yakın baskılar elde edilmektedir. Rulo da saatte 25 metre kare hıza ulaşabilmektedir. Bu hız flatbed üzerinde 34 metre kareye ulaşmaktadır.

Beyaz renk basabilme özelliği vardır. Genelde UV Baskı makinelerinde en büyük sorunlardan biri olan beyaz renk baskı bütün düz materyaller üzerine kısmi veya tüm yüzeye en üst kalitede uygulanabilmektedir.

20 Yıllık Deneyim

UV Baskı ihtiyaçlarınız için uzun vadeli ve sorunsuz çalışacağınız bir tedarikçi arıyorsanız doğru yerdesiniz! 20 yıllık deneyim ve çözüm odaklı yaklaşımla edindiğimiz referanslarımızın arasında sizi de görmekten mutluluk duyarız.

UV BASKI TEKNİKLERİ

Kullanılacak malzemenin şeffaf, opak veya yarı transparan olmasına göre değişiklik gösteren baskı yöntemleri ışıklı veya ışıksız uygulamalarda da farklılık göstermektedir. UV Baskı mürekkeplerinin yarı saydam olmasından dolayı şeffaf veya beyaz olmayan malzemelerde canlı renklere ulaşabilmek için mutlaka beyaz mürekkep kullanılması gerekmektedir.

Şeffaf camlarda beyaz ve CMYK ( 4 renk ) baskı tekniği uygulanırken, ofis camlarında opak ve çift taraflı görüntü elde etmek için bazı durumlarda CMYK, beyaz, CMYK baskı uygulanmaktadır.

Son Kat (Finishing) İşlemleri

UV Baskı avantajlarını son kat vernik işlemleri ile birleştiren firmamız dayanıklı, uzun ömürlü ve güçlü ürünler üretebilmektedir. İsteğe bağlı mat ve parlak vernik seçenekleri ile bir çok üründe mükemmel sonuçlar elde etmekteyiz. Cam, ahşap, kompozit gibi sert materyallerde dekorasyon alanlarındaki ürünleri dayanıklı ve yaşam alanlarında kullanılabilir hale getirebilirsiniz.

multi layer uv baskı sistemi

Multilayer UV Baskı

Şeffaf materyallere multi layer baskı tekniği sayesinde görseller birbirine karışmadan hem ön yüzeyden hem de arka yüzeyden farklı görüntüler gözlemlenebilmektedir. Bunun için aynı yüzeye mükemmel hassasiyette 5 farklı baskı yapılmaktadır. İlk iki katman baskı ile son iki katman baskı arasına ışık geçirmeyen siyah baskı yapılarak iki görsel birbirinden ayrıştırılmaktadır. Multi layer baskı teknolojisi bir çok ışıklı uygulamada maskeleme yöntemi olarak da kullanılmaktadır.

Mükemmel Hizalama

Önceden kesilmiş ürünlerde dahi özel pinlerimiz yardımı ile 1-2 mm hassasiyette mükemmel hizalama sağlayabiliyoruz. Makina yazılımına önceden kaydedilmiş özel pin alanları ile her türlü malzemede yüksek hassasiyetle işlem yapabiliyoruz. Daha çok sert malzemelerde tercih edilen bu yöntemi 1 – 50 mm aralığındaki malzemelere uygulayabiliyoruz.

baskı sırasında mükemmel hizalama

UV Dijital Baskı

UV Baskı hakkında merak ettiğiniz sorular.

Her türlü malzemeye UV Baskı yapılabilir mi?2020-06-17T16:44:14+03:00

Yüzeyi boya tutabilecek her türlü düz materyale UV Baskı yapılabilmektedir.

3D Objelere UV Baskı yapılabilir mi?2020-06-17T16:43:41+03:00

Baskı sistemlerinden dolayı düz olmayan, yüzeyinde engebe ve kıvrım bulunan objelere UV Baskı gerçekleştirilememektedir.

Her noktada malzeme kalınlığı eşit olmak zorunda mı?2020-06-17T16:43:09+03:00

Yüksek kaliteli baskılar elde etmek istiyorsanız bu konuda hassas olmanızı tavsiye etmekteyiz. Ancak 0.5 mm. tolere edilebilir bir yükseklik farkıdır.

UV ışınları materyale zarar verir mi?2020-06-17T16:42:33+03:00

UV Işınları malzemelere zarar vermemektedir. Ancak çok ince ve plastik türü materyallerde genleşme gözlenebilir.

Baskı işleminde vakum sistemi zorunlu mu?2020-06-17T16:41:46+03:00

Hassas baskılar alabilmek için materyal makine yüzeyine tam oturmak zorundadır. Bundan dolayı vakum her materyale uygulanmak zorundadır.

UV Baskıda rulodan ruloya baskı yapılabilir mi?2020-06-17T16:41:11+03:00

Evet, Rulodan ruloya UV Baskı sistemi sayesinde rulo halindeki materyallere de baskı yapılabilmektedir.

UV Baskı da beyaz mürekkep mevcut mu ?2020-06-17T16:39:55+03:00

Beyaz mürekkep mevcut olmak ile birlikte farklı katmanlar halinde beyaz baskılar yapılabilmektedir.

Şeffaf malzemeye nasıl baskı yapabilirim ?2020-06-17T16:39:23+03:00

UV Baskıda ki beyaz mürekkep sayesinde baskı sonrası materyal beyaz mürekkep ile kapatılarak gerçek renkler almanız sağlanmaktadır.

Her materyalde istediğim renkleri alabilir miyim ?2020-06-17T16:38:40+03:00

Boran Reklam tarafından gerçekleştirilmiş media profilleri sayesinde her materyal üzerinde yakın renkleri alabilmeniz mümkündür.

Mürekkeplerin insan sağlığına zararı var mı?2020-06-17T16:38:01+03:00

Baskı sonrasında UV ışınları ile kurutulan mürekkeplerin insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Gaz salınımı bulunmayan mürekkepler ile üretilen ürünler iç mekanlarda dahi kullanılabilmektedir.

Boyaların solmama garantisi mevcut mu?2020-06-17T16:36:14+03:00

Solvent bazlı baskılara göre çok daha dayanıklı olan UV baskı, dış mekanda 3 yıl gibi bir garantiye sahiptir. Bu garanti süresi farklı ortamlara göre değişiklik göstermektedir. UV Baskı dahi olsa, belirli bir süre sonunda solacağı göz ardı edilmemelidir.

Baskılara arkadan aydınlatma sistemi yapılabilir mi? Renk kaybı yaşar mıyım?2020-06-17T16:35:06+03:00

Özel ışıklı baskı sistemi ile basılan ürünlerde arkadan yapacağınız aydınlatmalar renklerde herhangi bir değişiklik yapmamaktadır. Ancak arkadan yapacağınız aydınlatmada ki ışık kaynağının rengi önemlidir.

UV Baskı Örneklerimiz

Mobilya Üzeri Baskı UV Baskı

Ahşap Mobilya UV Baskı

Lamine Cam UV Baskı

Lamine Cam Baskı

Dayanıklı Kompozit Baskı

Kompozit Üzeri UV Baskı

Işıklı Pleksi UV Baskı

Işıklı Pleksi Baskı

Forex Baskı

Foreks Baskı

Ahşap üzeri UV Baskı

Ahşap Baskı

Kompozit üzerine direkt UV Baskı

Kompozit Baskı