AHŞAP UV BASKI

Uv baskı günümüzde en çok rehabet gören ürünlerden biri olmaya devam etmektedir. Birçok materyalde düz zemin üzerine istenilen dijital görseli basarak dekoratif anlamda da farklı çalışmalar çıkmasına olanak sağlamıştır. 21. yüzyıl teknolojisinde en önemli buluşlardan biri olarak gösterilmektedir. Dijital baskı makinelerinin en son gelişmiş versiyonu olarak gösterilmiştir. Ultra Viole ışınlarda sayesinde de boya yüksek derecelerde ısıtılarak malzemeyle bir bütün haline getirilir. Bu sayede malzeme boyaya doyurularak ahşap üzerinde de tok bir görüntü elde edilir.

Ahşap yüzeyler çamaşır suyu, tuz ruhu, cif, bulaşık deterjanı gibi kimyasal maddelere karşı TAM KORUMA‘ya sahiptir.

Ahşap üzerine istediğiniz yüksek çözünürlüklü görsel çıktısı alabilirsiniz. UV Baskı ile baskı ile ahşap bir bütün haline gelmektedir.
Ham ahşap üzerine çocukların dikkatini çekebilecek eğitici ve öğretici görseller. Su bazlı mürekkepleri sayesinde insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi bulunmamaktadır.

Örnekte de görüldüğü gibi ahşap baskı da vektörel olarak hazırlanan çalışmalarda kısmi baskılar yapılabildiği gibi aynı zamanda istenilen bölgeye defalarca baskı yapılarak kabartma görünümü verilebilmektedir. UV baskı makinemizin tabla ölçüsü 250×300 cm olduğundan dolayı her isteğe cevap verilebilecek şekilde baskınız teslim edilir.

Dekoratif Ahşap UV Baskı

Dekorasyon ve iç mimari alanlarının gelişmesi ile birlikte farklı baskı ihtiyaçları da bu ahşap ürünler üzerinde artmaya başlamıştır. Kişiye özel yapılabilen banyo ve mutfak dolaplarında her geçen gün sıklıkla karşılaştığımız ahşap baskılar oldukça popüler olmaya başlamıştır. Su bazlı boyalar kullanarak insan sağlık üzerinde hiç bir olumsuz etkisi bulunmayan ürünler kullanılmaktadır. İstenilen görseli seçme imkanı sunan UV baskı kimyasal temizlik malzemelerine karşı Boran Reklam tarafından özel geliştirilmiş korumaya sahiptir.

Dijital baskı ile UV baskı’yı kıyaslarsak. Dijital Baskıda folyo üzerine baskı yaptıktan materyal üzerine bir sıvama yapılmaktadır. Bu sıvama sırasında deneyimsiz bir kişi tarafından yapılması hava kabarcıkları oluşmasına neden olabilmektedir. Hava kabarcığı olmasa dahi folyo belirli bir zaman sonra yapışkanlık özelliğini kaybedeceği için ahşap ya da baskı yapacağınız materyal üzerinden ayrılır. Bu da size hem maliyet hem kalite hem de müşteri memnuniyetsizliği olarak geri döneceğinden dolayı UV baskı her zaman kaliteli iş çıkarmanızda yardımcınız olacaktır. Solvent bazlı dijital baskı makinelerinde asla böyle bir sonuca ulaşamazsınız.

Ahşap üzerine baskı hakkında detaylı bilgi için ahşap üzerine baskı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Ahşap UV Baskı Örnekleri

Farklı ahşap dokularına uygun grafik çalışmaları uv baskı tekniği ile ahşaba aktarılarak birbirinden eşsiz işler üretilebilmektedir.
Suntalam UV baskıda desen baskıları.
Ahşap baskı ile muhteşem bardak altlıklarına ulaşabilir.
MDF üzeri UV Baskı