Araç Giydirme Hizmeti2024-01-11T23:25:34+03:00

ARAÇ KAPLAMA – ARAÇ GİYDİRME

Açık hava reklamlarının vazgeçilmezi olan araç giydirme ve araç kaplama işlemi, en çok ilgi çeken reklamlardandır.

Araç giydirme; açık hava reklamcılığında reklamın hedefe ulaşması açısından en önemli mecralardan biridir. Araç giydirme araçların görsel olarak kaplanması işlemidir. Firma logosu ve ürünlerinizin görselleri özel hazırlanmış tasarımlarla firmanıza farklılık katacaktır. Araç üzerine bölgesel ve komple olarak uygulanabilir. Reklamsal araç kaplamaları yapılabildiği gibi komple renk değişim uygulamalarıda yapılmaktadır. Araç giydirme – araç kaplama reklam uygulamaları ile diğer reklam alanlarına göre çok daha fazla kişiye ulaşabilirsiniz.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL
Araç Giydirme

Araç Giydirme Örneklerimiz

Daha fazla Araç Giydirme örneği incelemek için galerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Araç Giydirme

Araç Giydirmenin Avantajları

araç kaplama

Dijital Baskılı Araç Giydirme

Dijital baskılı araç giydirmeleri araçlarınızı hareket eden bir billboarda dönüştürmektedir. Bu sayede marka bilinirliği ve yollarda binlerce etkileşim alabilmektedir.

Yüksek Yatırım Getirisi

Araç Kaplama ve araç giydirme işlemi yüksek yatırım getirisi sayesinde popülaritesini her geçen gün arttırmaktadır. Araç tasarımı ve uygulama konusunda 20 yıl üzerindeki deneyimimiz ile araçlarınız ile marka ve firma bilinilirliğini nasıl arttıracağınızı çok iyi biliyoruz. Uzman tasarım ekibimiz ile logo ve görsellerinizi hareketli reklam makinesi haline getiriyoruz. Araç giydirme işlemi ile akıllarda etki bırakacak bir reklam uygulaması yapmak doğru bileşenler ile çok da zor değil.

Düşük Maliyetler ve Maksimum Marka Bilinirliği

Diğer reklam mecraları ile karşılaştırıldığında araç giydirme reklamı en ekonomik reklam yöntemlerinden bir tanesidir. Sadece bir kere yapacağınız tasarım ve araç giydirme maliyeti ile yıllarca sürekli hareket halinde olan bir billboarda kavuşabilirsiniz. Normalde piyasada bulunan billboardlarda aylık ücretlendirme ile reklamlar yayınlanmaktadır. Ancak araç giydirme işleminde düzenli bir bakımla bu yılı 5 yıla kadar yükseltmek mümkündür. İş araçları veya pazarlama araçlarında etkili bir reklam uygulaması ile yüzlerce potansiyel müşteriye her gün ulaşabilirsiniz.

Tasarım ve Uygulama İşlemi

Boran Reklam olarak araç giydirme dijital baskı işlemini ve uygulama işlemini kendi fabrikamızda kapalı ve iç mekan bir alanda yapmaktayız. Tasarım konusunda deneyimli ekibimiz tasarımlarınızı inceleyerek araç için en uygun şekle gelmesi için revize etmektedir.

Araç Renk Değişim Uygulaması

Aracınızın görünümünü iyileştirmek için en iyi yöntemlerden biri aracınızın rengini değiştirmektir. Ancak boyama işlemi kalıcı bir uygulama olduğundan dolayı aracınızı eski haline getirmeyi düşündüğünüzde geri dönüşü olmayan bir işlem olacaktır. Komple araç kaplama işlemi bu riskleri ortadan kaldırarak tam ihtiyacınızı karşılamaktadır.

Aracınızın Boyası Soldu, ve yenilemek istiyorsunuz.

Aracınızı ne kadar severseniz sevin, bir kaç yıl içerisinde aracınızın boyası solacaktır. Mükemmel bir maviye sahip Mazda 3’ünüz artık eskisi gibi parlak görünmeyebilir. Belkide beyaz aracınızın görünümünü siyaha çevirmek isteyebilirsiniz. Araç Renk değişimi sizin araç görünümünüzü baştan aşağıya değiştirerek yeni bir araca sahip olabilirsiniz.

Komple renk değişimi
araç giydirme renk kartelası

3M ve Avery Dennison renk kartelaları ile yüzlerce renk içerisinden firmanıza veya size en uygun rengi seçebilirsiniz.

Araç kaplamada aracınız nereye giderse gitsin insanların markanızını göreceğini garanti etmektedir. Mükemmel ve ilgi çekici giydirilmiş bir araca dönüp bakmayacak kişi olmayacağından emin olabilirsiniz.

Genellikle büyük şehirlerde ortalama 30,000 ve 70,000 insan ile aracınız karşılaşmaktadır. Bu da bir sene içerisinde 8.4 milyon insana denk gelmektedir. Hiç bir reklam aracı ile bu oranda insana ulaşamazsınız.

Ayrıca unutmamanız gereken bir konu da aracınızı kullanmıyor iken bile aracınız reklamınızı sergilemeye devam etmektedir. Yüksek trafik olan bölgelerde aracınızı parkederek billboard olarak dahi kullanabilirsiniz.

ARAÇ GİYDİRME BASAMAKLARI NELERDİR?

Boran Reklam Araç Giydirme İşlemleri

1- İlk olarak araç kaplaması yapılacak aracın birebir oranlarda ölçüsü alınmalıdır. Bu ölçü işlemi tamamlandıktan sonra aracın fotoğrafları çekilerek birebir ölçülerinde dijital ortama aktarılır.

2- Araç ölçülendirme işlemi dijital ortamda tamamlanır. Bu ölçülendirme işlemine uygun olarak grafik tasarım dijital ortamda tamamlanır. Müşterimiz ile yaptığımız görüşmeler sonucunda dijital ortamda hazırlanan araç kaplama işlemi sunumu yapılır. Müşteri onayından sonra uygulamaya geçilir.

3- Uygulama işlemi kendi özel araç giydirme merkezimizde yapılmaktadır. Kaplanacak araç için kullanılan cast folyo baskı yapıldıktan sonra 24 saat boyunca araç giydirme merkezimizde ortamda bulundurularak ortama uyum sağlaması amaçlanmaktadır. Daha sonra profesyonel araç giydirme ekibimiz ile bir gün içinde araç kaplama işlemini tamamlamaktayız.

3m and avery cast vinyl

3M ve Avery Dennison

Bütün araç giydirme uygulamalarımızda Amerikan markası 3M ve Avery Dennison kullanmaktayız.

Bize Ulaşın!

Araç Giydirme Hakkında;

Araç Giydirme Nasıl Yapılır?

Araç Giydirme Sırasında İzlenecek Basamaklar,

Araç Giydirme Görsellerinin Bakımı,

Gibi bir çok konu hakkında aklınıza takılan bir soru olursa lütfen bizimle iletişime geçin.  İletişim için 0216 383 44 02 numaralı telefondan veya info@beta.boranreklam.com mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Komple araç kaplama ve folyo araç giydirme çalışması

Komple Araç Kaplama

Komple araç kaplama; aracın her noktasının kaplanması ile oluşturulan işlemdir. Genellikle bu tip çalışmalarda araç rengi komple değiştirilmekte ve istenirse araç üzerine yapılacak firma logoları ve firma isimleri folyo kesilerek yapıştırılmaktadır. Komple araç kaplama da aracın bütün aksesuarları sökülerek en ince noktalara kadar araç giydirme işlemi yapılmaktadır.

Logolu Araç Giydirme

Logolu araç giydirme uygulamaları genellikle bölgesel olarak uygulanmaktadır. Sağ ve sol kapılarda bulunan alanlarda müşterinin talebine göre kurumsal renklerinde kesilmiş folyolar, telefon numaraları ve websiteleri yer almaktadır. Sadelik ve araç reklamlarını bir arada kullanmayı düşünenler için biçilmiş kaftan olan logolu araç giydirme uygulamaları kolay uygulanabilirliği de ön plana çıkmaktadır.

Logolu araç giydirme ve araç kaplama örnekleri.
Filo araç giydirme ve filo araç kaplama hizmetlerini İstanbul dışında da vermekteyiz.

Filo Araç Giydirme ve Kaplama

Neden filonuza araç giydirme uygulaması yapmalısınız ? Firma ve marka bilinirliğini arttırmak  firmalar için en önemli noktalardan bir tanesidir. Filo araçlarınızı marka ve reklam uygulamalarınız ile giydirerek marka bilinirliğiniz en üst noktaya taşıyabilirsiniz.

Etkili ve Devamlı Reklam

Marka çalışması, pazarlama ve reklam işlemlerinde devamlılık güçlü bir marka imajı oluşturmak için gerekli bir çalışmadır. Bu marka çalışmasını tamamlamak için de araç filo giydirmenize en yüksek hassasiyeti göstermeniz gerekmektedir. Türkiye genelinde birden çok noktada araca sahip olmanız uygulama yapmamız için problem değildir. Türkiye’nin her noktasında uzman araç giydirme ekiplerimizle filo araç giydirme hizmeti vermekteyiz.

Araç Giydirme Örneklerimiz

Lost Araç Giydirme
Ytong Araç Giydirme
Kraft Araç Giydirme
Volved Araç Giydirme

Araç Kaplama Hakkında Sık Sorulan Sorular

Araç kaplama işlemi sonrasında araç neden ısıtılır?2020-06-29T22:02:42+03:00

Araç Kaplamada kullanılan folyo yoğun bir şekilde PVC içerdiğinden dolayı eski şekline geri dönme eğilimi göstermektedir. Plastik materyallerde hafıza olarak adlandırılan eski formuna dönme eğilimini ortadan kaldırmak için 100 derece sıcaklıkla ısıtılması gerekmektedir.

Araç giydirme işlemi kaç gün sürmektedir ?2020-06-29T22:00:13+03:00

Uygun bir araç giydirme işlemi için aracınızın en az 1 gün kaplama merkemizde kalması gerekmektedir.

3M Primer 94 ne zaman kullanılır ?2020-06-29T21:57:59+03:00

3M Primer 94 ile derin kanallarda folyoların yüzeye daha iyi tutunabilmesi için kullanılır. Yüzeye minimum düzeyde uygulandıktan sonra oda sıcaklığında 5 dk bekledikten sonra folyo uygulaması yapılmalıdır.

3M 3950 edge sealer ne işe yarar ?2020-06-29T21:56:11+03:00

Folyoların kenar kısımlarından toz ve su almaması için özel olarak üretilmiş izolasyon malzemesidir.

En kaliteli araç folyo markası hangisidir?2020-06-29T21:53:41+03:00

Sektörde en çok bilinen 3M markasının yanı sıra dünyada kendini kanıtlamış Hexis, Avery ve Orafol gibi markalarda bulunmaktadır. Bu markaların hemen hemen hepsi araç uygulamaları için oldukça başarılı folyolar üretmektedir.

Laminasyon’un araç kaplamada önemi nedir?2020-06-29T21:52:15+03:00

Araç kaplamada kullanılan laminasyon cast folyo gibi esnek yapıya sahip cast laminasyon olmalıdır. Folyo üzerine koruma filmi olarak uygulanan laminasyon boyanın çizilmesini ve solmasını geciktirmektedir. 2 yıldan uzun veya zorlu hava şartlarında kullanılacak reklamlarda tercih edilmelidir.

Cast folyo ile yarı cast folyo arasındaki fark nedir ?2020-06-29T21:50:24+03:00

Cast folyo derin kanallara sahip araçlarda tercih edilirken nispeten daha düz ve kıvrımlı alanlarda yarı cast tercih edilmektedir.

Cast Folyo nedir ?2020-06-29T21:48:51+03:00

Cast folyo araç üzerindeki eğimli ve kavisli alanların şeklini alabilmesi için özel olarak esnek yapıda üretilmiştir.

Araç giydirmede hangi folyo türü tercih edilir?2020-06-29T21:43:49+03:00

Genellikle uygulamalarda cast folyo ve yarı cast folyo kullanılmaktadır.

İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM