Kristal Elma Festivali

14-16 Ekim 2015 tarihleri arasında Uniq İstanbul’da 27. kez düzenlenecek olan Kristal Elma Ödülleri için geri sayımın bitmesine az kaldı. Ödüller bu sene “fame” teması ile gerçekleştirilecek. Hem Türkiye hem de yurtdışından 100’ün üzerinde konuşmacının katılacağı etkinlik, düzenlenecek olan seminer, panel, forum, workshop ve eğitim seminerleri ile artık bir yarışma olmaktan çıkıp festivale dönüşmüş durumda.

Değişen teknolojileri ve anlayışları da göz önünde bulundurarak kategorilerin çeşitlendirildiği festivalde, Medya Seçici Kurulu Başkanlığı yapacak olan Selçuk Küçüktopuzlu, değerlendirme kriterlerinde yenilikçilik ve yaratıcılığın yine ön planda olduğunu belirtirken, aynı zamanda insana ve markaya kattıkları ile anlam kazanan ve ilham veren çalışmaların ödüllendirileceğine dikkat çekiyor. Doğrudan Pazarlama kategorisinin jüri başkanlığını üstlenen Serhat Demirel ise verdiği bir röportajda, reklam ve pazarlama dünyasında artık disiplinlerin birbirine karışmaya başlamasını vurgulamış.

Online ve offline mecralarla birbirini destekleyerek oluşturulan entegre çalışmaların, aynı zamanda dijital platformun en önemli özelliği olan ölçülebilirlik faktörü ile daha somut datalar ortaya koyabiliyor olması, sanırız ki değerlendirme aşamasında özgün, yaratıcı ya da yenilikçi olmanın yanı sıra elde edilen sonuçları da göz önünde bulundurmayı gerektirecek.

Katılımcılara başarılar diliyor ve heyecanla sonuçları bekliyoruz.