Dijital Baskılı Araç Giydirme

Dijital Baskı Araç Giydirme

Araç giydirme işlemi dijital baskı ile başlayarak bir çok basamaktan oluşan  komplike bir süreçtir. İlk olarak araç ölçülendirme işlemi ile başlayan bu işlem de araç fotoğrafları alınarak birebir ölçeklendirilmektedir. Bu işlemden sonra tasarım aşamasında ölçeklendirilen araç üzerinde birebir grafik çalışması yapılmaktadır. Bu sayede araç giydirilme işlemi yapılmadan önce müşterilerimiz tasarımlarını dijital ortamda inceleyebilmekte ve herhangi bir revize yapılması durumunda ön tedbir alınmaktadır.

Baskı aşamasında ise malzeme ölçülerine göre bölünen araç tasarımlarının baskısı yapılmaktadır. Bu aşamada kullanılacak malzeme kalitesi, malzemenin ısısı, kullanılan mürekkepler, baskı makineleri ve uygulama önemli rol almaktadır.

Boran Reklam tarafından kullanılan malzemeler 3M ve Oracal Cast folyodur. Dijital baskı konusunda herhangi bir sorun yaratmayan bu malzemeler piyasada bulunana en kaliteli 2 üründür. Kullanım ömürleri ve kolay sökülebilir olma özellikleri ile tercih sebeblerimiz arasında yer almaktadır.

Malzemenin depo da aynı sıcaklıklarda korunması da baskı kalitesi açısından önem taşımaktadır. Oda sıcaklığında baskıya alınan ürünler uygulama esnasında da kolaylık sağlamaktadır. Kullanılan mürekkepler boyanın solma sürelerini belirlemektedir. Uzakdoğu tabanlı boyalar genelde 1 sene içerisinde solarken, kaliteli boyalar da bu süre 2 seneyi bulabilmektedir. Bu süreler iklim şartlarına göre de değişiklik göstermektedir.

Baskı makineleri ise görüntü kalitesi ve devamlılık açısından önem taşımaktadır. Baskı sonrası uygulama işleminde mutlaka uygulanacak aracın kaporta sıcaklığı malzeme ile aynı seviyelere çekilmelidir. Aksi takdirde araç üzerinde folyonun kalkması kolaylaşacaktır.

 Araç Giydirme ve Araç Kaplama

Dijital baskılı araç giydirme baskı ile yapılabildiği gibi fabrika üretimli renkler ile de yapılabilmektedir. Bu renkler dijital baskıya göre daha dayanıklı olmak ile birlikte güneş ışınlarından kolay kolay etkilenmemektedir. Genelde araç renk değişimleri ve bölgesel uygulamalarda kullanılan hazır renkler folyo kesim uygulamaları ile kombinede edilebilmektedir.

Süleyman Oto Araç Giydirme Örnekleri

Süleyman Oto Araç Kaplama
Süleyman Oto Araç giydirme
İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM