UV Baskının Avantajları

Dijital baskı sektöründeki son gelişmelere bakarak reklam sektöründe geleceğin baskısı UV Baskılar olacak gibi gözükmektedir. UV Baskının bir çok avantajı vardır. Bunlardan bazıları; hızlı kuruma süresi, yüksek baskı kalitesi, dayanıklılık ve esnekliktir.

Esneklik

UV Baskı sayesinde hemen hemen her yüzeye baskı gerçekleştirebilirsiniz. Bir çok yaratıcı fikirle kapı üzerlerine dahi UV Baskı yapılabilmektedir.

Baskı her materyale kolayca uyum sağlayabildiği için küçük promosyonel ürünler, kitap kapakları, kartlar, büyük ölçülü bannerlar gibi sonsuz bir liste yaratabiliriz. Bu baskı sayesinde suya karşı dayanıklı yüzeye sahip olmayan materyallere müşteriler tarafından daha fazla dikkat çekmeye başlamıştır.

Yüksek Baskı Kalitesi

Yeni baskı teknolojisi sayesinde artık baskı üzerinde pass izlerine son. UV Baskı CMYK baskıda alabileceğiniz en parlak renk gamutlarına sahiptir. Malzeme üzerindeki doğal kaplama görüntüsü sayesinde son ürünleri mükemmele yaklaştırmıştır. Çünkü UV Baskı mürekkeplerinin baskı yüzeyine işlemesinden ziyade yüzeyde tutunma özelliği bu kaliteyi sağlamaktadır. UV Baskı sayesinde daha keskin ve canlı görsellere sahip olabilirsiniz.

Dayanıklılık

UV Baskı geleneksel baskı sistemlerine göre çizilmelere, güneş ışınlarına, terlemeye karşı çok daha fazla dayanıklıdır. Müşteri tercihlerinde bir kaç ay içerisinde güneş sebebiyle solmaması ve eski bir görüntüye sahip olmaması tercih nedenidir.

Hızlı Kuruma Süresi

UV Baskı ile baskısı yapılan ürünlerde kuruması için boyalar beklenmemektedir. Bu sayede müşterilerimize daha hızlı hizmet verebilmekteyiz. Ancak mürekkepler malzeme ile tepkimeye girebilmesi için belirli bir süre beklenmesi gerekmektedir.

Dünya da giderek yaygınlaşan UV Baskı dijital baskının yerini almaya hazırlanmaktadır. Artık müşteriler UV Baskının farkındalığında işlerini geliştirmekte ve kaliteye her zaman olduğundan daha fazla özen göstermektedirler.