Cam Baskı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Yaklaşık olarak 20 yıl öncesinde cam sanayisinin baskı teknikleri ile tanışmasının ardından hızlı bir şekilde büyüyen cam baskı hizmetleri ilk olarak araçlarda kullanılan ve sadece siyah rengin bulunduğu bir teknolojiydi. Ancak zaman içerisinde cam yeni renkler geliştirilmiş ve baskı sektörünün vazgeçilmezlerinden birisi olmuştur. Düz cam üzerine yapılan baskılar hem iç hem de dış mekanlarda uygulanabilmektedir. Bunun yanında büyük projelerde de kendisine yer bulan cam baskı uygulamaları ile mimari ortamlara sihirli bir dokunuş yapmak mümkün olmaktadır.

Cam üzeri UV Baskı

Düz cam üzerine yapılan dijital baskılar da kullanılan malzemelerin özelliği gereği camın her 2 yüzeyinde değerlendirilmesine izin vermektedir. Bu sayede camın ön ve arka yüzeylerinde kullanılacak baskılar farklı farklı seçilebilir. Bunun yanında ön ve arka yüzeyde kullanılan tasarımlar baskılara boyut ve derinlik kattığı için daha yüksek bir illüzyon sağlamaktadır.
Cam baskı günümüzde en fonksiyonelliği hem de dekoratif olduğu için tasarımlarda devrim etkisi yaratmıştır. Her geçen gün daha uygun maliyetlerle tüketicinin karşısına çıkan cam baskılar bu süreç içerisinde daha verimli ve işlevsel hale gelmiştir
Cam baskı teknolojisinin hızlı olması sayesinde kısa zaman içerisinde projeler teslim edilmektedir. Maliyet ve zaman açısından tasarruf sağlayan dijital cam baskı teknolojisi, müşterilerin istek ve ihtiyaçlarına özel olarak sınırsız tasarım özgürlüğü sunmaktadır. Bunun yanında cam baskı teknolojisinin kullanılabileceği alanlarda sınırsız olmaktadır. Müşterilerin dilediği boyutta baskı alabilmesini sağlaması ise her alanda kendisine yer bulmasına olanak sağlamaktadır.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL

Cam Üzerine UV Baskı Nedir?

Günümüzde dekorasyon alanında sıklıkla karşılaştığımız cam baskıların karşı karşıya kaldığı en büyük problem cam yüzeyine gözenek bulunmaması sebebiyle boyanın emilmemesidir. Bu durum da zaman içerisinde güneşten gelen UV ışınları sebebiyle renklerin solmasına neden olmaktadır. Ancak cam üzerine UV baskı tekniği sayesinde bu problem ortadan kaldırılmıştır.
Kusursuz baskı kalitesine sahip olan cam üzerine UV baskıları aynı zamanda müşterilere sınırlama olmadan tasarım yapma seçeneği sunmaktadır. Temperli cama uygulanan cam baskılar aynı zamanda laminasyona da uygun olmaktadır.
Boran Reklam tarafından verilen profesyonel hizmetlerden birisi olan cam üzerine UV baskı, özel teknikler uygulanarak müşterilerinin sorunsuz bir şekilde uzun yıllar boyunca kullanmasına imkan sağlamaktadır. Tüm kullanım süresi boyunca ilk günkü canlılığını kaybetmeyen cam üzerine UV baskılar sayesinde sizler de hem iç hem de dış mekan dekorasyonlarında fark yaratabilirsiniz.

Cam Baskılarda Kullanılan Boyaların Özellikleri Nelerdir?

Dijital cam baskı makinelerinde kullanılan baskı boyaları, seramik boyası olmaktadır. Bu sebeple de son derece geniş renk çeşitliliği bulunmaktadır. Hem iç hem de dış mekanlardan kullanılabilen bu boyalar ise dekorasyon yaratıcılık konusunda sınırlar ortadan kalkmaktadır.
Cam baskı teknolojisinde kullanılan boyaların en önemli özelliği ise çizilmeye dayanıklı olmalarıdır. Şeffaflık seviye kontrollerinin bulunması ise istenilen derinliğin yaratılmasını sağlamaktadır. Çok renkli baskıların yapılmasına olanak sağlayan cam baskı boyaları aynı zamanda yüksek örtücülük özellikleriyle de ön plana çıkmaktadır. Sahip oldukları özelliklerden dolayı yüksek hızda baskı yapımına izin vermektedir. Yüksek hızlı baskı süresi sürecinde renk yapılarında herhangi bir bozulma söz konusu olmaz.
Cam baskı makinelerinin entegre olarak bulunan boya kurutma kısımları sayesinde taşınma sırasında boyaların bozulması ihtimali de ortadan kalkmaktadır. Ayrıca herhangi bir çizilme ya da tozların yapışmasına fırsat vermeden boyanın kurmasına sağlayan bu sistemler cam temper fırınında pişirilmeden önce baskının başına herhangi bir olumsuzluğun gelmesini engellemektedir.

Cam Baskı Uygulamaları Hangi Alanlara Kullanılmaktadır?

Önce dediğimiz gibi cam baskı uygulamaları hem iç hem de dış mekanlarda kullanımı uygun olmaktadır sahip olduğu teknoloji sayesinde sınırsız renk ve desen seçeneğine sahip olan bu baskıların en sık kullanıldığı alanlar ise şunlar olmaktadır.

 • Cam Tavan Uygulamaları

 • Cam Yer Uygulamaları

 • Cam üzeri baskılı duvar aksesuarları

 • Cam Kapı

 • Cam Korkuluk

 • Cam Basamak

 • Cam Karo veya Bordür

 • Ayna üzeri Baskı

 • Oyun Makinaları

 • Cam Bölmeler

 • Hediyelik Eşyalar

 • Fuarlar

 • Bar Dekorasyonları

 • Restoran Dekorasyonları

 • Cam Duvar Panelleri

 • Dış Cephe Camları

Neden Cam UV Baskı Tercih Edilmelidir?

Dekorasyon sektöründe devrim niteliğinde olan cam UV baskı teknikleri dekoratif çalışmaların daha yaratıcı olmasını sağlamıştır. Mimari çalışmaların tümünde kullanılabilen cam UV baskı teknikleri gerek evlerde gerekse iş yerlerinde sıklıkla kullanılan dekorasyon ürünlerinden birisi olmuştur.
Yapılan cam baskılar tercih edilen görseli yüksek çözünürlüklerde cam üzerine baskı yapılarak uygulanmaktadır. Bu sayede daha canlı ve daha gerçekçi görüntüler elde edilmektedir. Baskı yapılmış camlar kullanılacak yere direkt olarak monte edilebilecek özelliklerde olmaktadır.
Cam UV baskı tekniğinin tercih edilmesinin bir diğer sebebi ise güneş ışınlarına karşı kuvvet gösterdiği gibi kimyasal içerikli sert temizlik malzemelerine karşı da aynı mukavemeti göstermektedir. Bu sebeple de trafiğin yoğun olduğu alanlarda rahatlıkla uzun yıllar boyunca kullanılabilir.
Cam UV baskı tekniklerinin kullanıcılarına sağlamış olduğu bir diğer avantaj ise kullanım kolaylığı sağlamasıdır. İstenilen her türlü alandan istenilen tasarımın basılabilmesi sayesinde hem işlevsel hem de dekoratif anlamda fark yaratmaktadır.

Cam UV Baskı En Çok Nerelerde Kullanılmaktadır?

Cam UV baskı teknikleri camın kullanılabildiği her alanda kullanılmaktadır. Bu sebeple gerek iç gerekse dış mekanlarda sıklıkla kendisine yer bulmaktadır. Ancak günümüzde popüler kullanım alanları içerisinde şu noktalar bulunmaktadır.

Separatör Cam Baskı

Ofisler olmak üzere hastaneler alışveriş merkezleri ve plazalarda en sık görmüş olduğumuz cam baskı alanı separatör cam baskı vardır. Cam baskının büyük alanlara baskı yapabilmeye imkan tanıması sayesinde belirttiğimiz alanlarda birçok farklı amaç için kullanılmaya imkan sağlamaktadır.

Büyük alanlara baskıya izin vermesinin yanı sıra renklerde %90 oranında tasarımdaki renklerde aynı olması da yaratılan görüntünün göz kamaştırıcı ve gerçekçi olmasını sağlamaktadır.

Seperatör Cam Baskı
Mutfak Tezgah Arası Cam Baskı

Mutfak Tezgah Arakası cam UV Baskı

Evlerinin dekorasyonlarını önemseyen kişiler için özellikle mutfak dekorasyonları son derece önemli olmaktadır. Mutfak dekorasyonlarına farlı bir dokunuş katmak isteyenlerin en sık tercih ettiği seçeneklerin başında ise mutfak tezgah arkası cam UV baskı bulunmaktadır. İstenilen tüm renk ve desenler baskı yapılabilmesi sayesinde mutfak dekorasyonlarında bütünlük sağlanmasının yanı sıra odak noktası haline de gelmektedir.

Cam UV baskının mutfaklarda bu kadar çok sevilmesinin bir diğer sebebi ise temizlenmesinin son derece kolay olmasıdır. Isıya dayanıklı olmasının yanı sıra kullanılan boyaların kimyasal temizleyicilere karşı da mukavemetinin yüksek olması sayesinde tezgah arkası cam UV baskı alanları kolaylıkla temizlenmektedir. Bunun yanında parlak yüzeye sahip olduğu için de kir tutma olasılığı çok daha azdır.

Mimari Alanlar

Mimari alanlarda kullanılacak olan cam UV baskılarda ekstra olarak bazı uygulamalar bulunmaktadır. Trafiğin yoğun olduğu alanlarda kullanılmak için tasarlanan bu parçaların daha fazla mukavemet göstermesi için Boran Reklam son teknoloji uygulamaları yapmaktadır. Bunların içerisinde özel bir astar kullanılarak silikona dayanıklı hale getirilmesi sunulan öncelikli hizmetlerden birisidir.

Bunun yanında mimari alanlarda uygulanan cam UV baskı teknikleri iki cam arasına yapılmaktadır. Bu sayede desenler tam anlamı ile dışarıdan gelen aşındırıcılara karşı dayanıklı olmaktadır.

mimari alanlarda cam baskı
İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM