Tyvek Kumaş Baskı

Tyvek Nedir?

Tyvek baskı, Avrupa’da çokça kullanıldığı halde Türkiye’de henüz yaygınlaşmamış olan bir baskı malzemesidir. Dayanıklılık-ağırlık oranı ile dikkat çeken Tyvek özellikle dış mekan baskıları için ideal bir baskı malzemesidir. Her türlü hava koşuluna dayanabilen bu ürün yaz-kış her mevsim kullanılabilir. Tyvek’in dayanıklılığı ve Boran Reklam’ın kaliteli hizmeti sayesinde her mevsim dış mekanlarda kullanabilen bir ürün haline getirmiştir.

tyvek kumaş baskı

Dış etkilere, olumsuz hava koşullarına karşı dış mekanlarda dayanıklı Tyvek baskı yırtılmaya karşı da dirençlidir.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL
tyvek 1443R UV Baskı

Tyvek Üzerine UV Baskı?

Tyvek dayanıklılığı ve hafifliği sayesinde oldukça fazla kullanılan bir malzemedir. Boran Reklam olarak bu dayanıklılık ve hafifliği UV baskı ile şekillendiriyoruz. Tyvek üzerine fotoğraf kalitesindeki baskılarımız ile dayanıklı olan malzemenin, yine aynı kalitede olan görseller ile renklendiriyoruz.. UV baskı sayesinde görsellerin kalitesinin yanı sıra, mürekkep dayanıklılığı da ön plandadır. Görsel ayrıntıları baskı sonrasında Tyvek üzerine aynı şekilde geçmektedir. Ayrıca görseldeki renkler, UV baskı sayesinde, sınırsız sayıda ve çok canlıdır. Görsellerdeki en ince detayları ve görüntü kalitesini baskı sonrasında Tyvek üzerinde görebilirsiniz . Tyvek üzerine yapılan UV baskılar güneş ışınlarına karşı dayanıklıdır, yıllarca solma yapmaz.

Tyvek için dijital baskı yerine UV baskı daha kullanışlıdır. Çünkü UV baskı makinemiz 2 metreye kadar olan Tyvek’i basabilir. UV baskının da dijital baskıya göre daha çeşitli renkler, boya ömrünün uzunluğu, daha kısa sürede daha çok alana baskı yapma gibi avantajları mevcuttur.

Tyvek, kağıt değildir. %100 eğrilip bağlanmış polietilen elyaftır. Isı ve basınç kullanılarak, bu polietilen elyafları baskı için bir taban malzemeye bağlanır. Tyvek kağıt, bez veya plastik olmamasına rağmen bu üç malzemenin avantalarını bütünleştirir. Çoğu modellerine korono uygulanmıştır. Malzeme yüzeyine korono uygulanmış olması mürekkep kalıcılığını arttırmaktadır.

Tyvek Baskı Özellikleri

 • Sağlamlık

Ardarda katlanmaya ve esnemeye yırtılmadan dayanabilir.

 • Hafiflik

İnanılmaz derecede hafif ve esnektir.

 • Geri Dönüşüm

%100 geri dönüştürülebilir.

 • Yırtılma mukavemeti

Su, kimyasal maddeler, ısı, soğukluğa, sert kullanıma karşı ve uzun süreli dayanıklı, dış mekan kullanımına karşı uygundur.

tyvek baskı

Neden Tyvek Baskı    

 • İnanılmaz derece dayanıklı ve su geçirmez
 • Baskıyı mükemmel şekilde alır ve görüntüyü yüksek kalitede gösterir.
 • Zor şartlarda bozulmaz. Yırtılmaz.
 • Kötü hava koşullarına karşı %100 dayanıklıdır. Yağmurda akmaz, güneşte solmaz.
 • Eğer gerekirse düzeltilebilir, dikilebilir, katlanabilir, delinebilir.
 • %100 geri dönüşümlüdür.

Tyvek’in Genel Kullanım Alanları

Tyvek genel olarak duvar konstrüksiyonlarda, tuğla yapısının arkasında su yalıtım örtüsü olarak kullanılır. Bu sayede yapı dış nem ve yoğunlaşmadan korunur.

Bunun yanı sıra baskı altı malzemesi olarak da kullanılmaktadır. Tyvek’in baskı mürekkeplerini mükemmel bir şekilde tutması, kötü şartlara, su ve kimyasallara karşı dayanıklılığı sayesinde dış mekan afişlerinde önemli ölçüde kullanılmaktadır. Offset baskı tekniğinden başlayarak UV, Serigrafi, Flexo, Grevo ve termal baskı teknikleri kadar pek çok baskı tekniği ile gerçekten başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Dayanıklılığı sayesinde vermek isteyeceğiniz reklam veya mesaj daha uzun süre dış mekanda bulunur. Kağıt tuşeli ve kumaş tuşeli temelde 2 farklı ürün vardır. Boran Reklam olarak 2 tür ürüne de baskı yapabiliyoruz.

Tyvek ambalaj ve grafik teknolojileri alanlarında da çok çeşitlilik göstermektedir. Örneğin haritalar, zarflar, tekstil etiketleri, yarış etiketleri gibi çoğu alanda da ürünler sunmaktadır.

Kontaminasyonsuz çalışma alanları için Tyvek koruyucu giysileri üretilir. Tyvek kumaşı, güçlü, yüksek yoğunluklu ve kesintisiz polietilen liflerden üretilir. Lif dökmeyen ve kendiliğinden bariyer özelliği olan sıkı, homojen ve yumuşak bir kumaş oluşmuştur. Bu sayede ilaç sektöründe kullanımını sağlamıştır.

Tyvek Ürün Modelleri

Tyvek Vivia HighOpacity

Bu ürünün avantaları şunlardır:

 • Nakliye fiyatlarını hafif olduğu için azaltır.
 • Yırtılma ve delinmeye dirençlidir.
 • Geri dönüşüm imkan vardır.
 • UV boyamada solmaya karşı dirençlidir.
Tyvek Vivia High Opacity
Tyvek Metallized Hard Soft Structure

Tyvek Metallized Hard-Soft Structure

Tyvek’in bu ürünü, tekstüre etme katmanlama uygulamaları için ideal olan gümüş parlaklıkta projeler sunan alternatif bir grafik/baskı ortamadır. Bu ürünü rakiplerinden üstün kılan şeyler yaratıcı uygulamalar için tasarım öğelerini benzersiz bir parlaklık ve yenilikçi basılabilirlik sağlamasıdır. UV baskı tekniği ile basılabilir.

Black Tyvek

Tyvek, su, toz ve kötü koşullardan en üst düzeyde koruma sağlayacaktır. Yırtılmaya karşı dayanıklıdır. Suya son derece dayanıklıdır ancak hava giriş-çıkışı vardır. Black Tyvek ellere ve duvarlara geçmez. UV ve ofset baskı teknikleriyle basılabilir.

siyah tyvek baski
İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM