boran reklam lightbox

Lightbox Işıklı Pano Nedir, Nerelerde Kullanılır?

Eski zamanlardan beri tabelalar belirleme, tanıtma ve reklam aracı olarak kullanılmıştır. Bu kapsamda pek çok sınır tabelaları, yönlendirme tabelaları ve reklam tabelaları hayatın her alanında karşımıza çıkar. Teknoloji geliştikçe farklı tasarımlar ve kompleks yapılar içeren bu tabelalar hem tasarım hem de görünüş farkındalığı açısından ileri seviyelere ulaşmıştır. Bunlardan biri olan ışıklı tekstil baskı tabelalar (lightbox) karanlık ya da loş alanlarda kullanılan, LED ışıklar kullanılarak, tanıtımının yapıldığı ürüne dikkat çeken tabelalardır.

Standart ışıklı tabelalara göre daha ergonomik, performanslı ve daha uygun maliyet sunan tabelalar olan lightbox’lar günümüzde en popüler panolardır. İçerisinde yer alan görseli veya ürünü tüm detayları ve renkleri ile sergilemeye yarayan bu tabelalar âdeta görsel şölen sunan bir kutu formundadır. İçerisindeki görsellerin kolayca değiştirilebilmesi, pratik kullanım sunar.

lightbox-ölçüm
TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 09:00-19:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL

Lightbox Kullanımının Avantajları Nelerdir?

Klasik ışıklı panolara göre çok daha başarılı sonuçlar sağlayan lightbox modellerinin başlıca avantajları şunlardır:

 • İstenilen boyutta üretilmesi ve çok yer kaplamaması sayesinde her alanda kullanılabilir.
 • Çok farklı tasarım özellikleri vardır. Bu sayede her sektörde kullanılabilir.
 • Oluşturulan çerçeve üzerine istenilen her türlü görsel ve poster kolayca takılıp çıkarılabilir.
 • Işığı yansıtma özelliği olmadığından parlama yapmaz. Böylece içerisindeki görsel çok daha net şekilde görülebilir.
 • Maliyet açısından uygundur.
 • Dayanıklıdır ve uzun vadede sorunsuz kullanım sağlar.
 • Kaliteli ve şık bir duruş sunan lightbox modeller, hafif alüminyum kasası sayesinde istenilen her alana kolayca taşınabilir.
 • Kurulum için servis gerektirmez. Kolayca sökülüp takılması yanı sıra reklam görseli istenilen anda değiştirilebilir.
 • Geliştirilmiş özel sistemi sayesinde LED panellerinde arıza meydana gelmesi durumunda rahatlıkla değiştirilebilir.
 • LED sistemleri enerji tasarruf modelleri ile donatıldığında, aydınlatma sırasında düşük elektrik tüketimi sunar.
 • Farklı hava koşullarına dayanıklı olan lightbox çeşitleri olduğundan, istenildiği zaman açık havada da kullanılabilir.
 • Demonte şekilde satışa sunulduğu için istenilen her an tekrar tekrar sökülerek yeniden birleştirilir ve kullanılacağı alana monte edilebilir.

Lightbox Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Kullanım alanına göre farklı lightbox çeşitleri vardır. Bunları kısaca açıklamak gerekirse:

 1. Duvar tipi lightbox: Dikey bir duvara sabitlenen, hem iç hem de dış mekânda kullanılabilen modellerdir.
 2. Ayaklı tekstil lightbox: Özellikle dar alanlarda kullanılabilen ve ayaklı yapısı sayesinde istenilen alana yerleştirilebilen taşınabilir lightbox çeşididir.
 3. Su depolu lightbox: Alt kısmında ayak olarak kullanılan su deposu sayesinde özellikle dış mekân tanıtımlarında tercih edilir. Su dubasının tasarımı daha estetik olduğu için hem göz yormaz hem de dikkat çekicilik sunar.
 4. Kolon giydirme lightbox: Genellikle alışveriş merkezi ve hastanelerde tercih edilen duvar kolonlarının lightbox ile donatıldığı modellerdir.
 5. Işıklı tavan lightbox: Tüm tavan alanına uygulanabilen, istenildiği anda ışıksız olarak da kullanılabilen lightbox modelidir.
 6. Dairesel lightbox: Daire ve elips gibi farklı kesimleri olan ve farklı alanlarda da kullanım avantajı sunan lightbox modelidir.
 7. Kübik lightbox: Kutu şeklinde, 4 ve 6 tarafa da farklı görsellerin yerleştirilebildiği lightbox çeşididir.
 8. Silindir lightbox: Çoğunlukla aydınlatma çevresine yerleştirilen, fuar ve stand alanlarında tercih edilen lightbox modelidir.
magaza lightbox görseli
boran reklam lightbox çalışma

Lightbox Hangi Sektörler İçin Uygundur?

Fiyat – performans ürünü olması sebebiyle alışveriş merkezlerinde, okullarda, marketlerde, elektronik eşya mağazalarında, yapı marketlerinde, hastane, cafe ve restoranlarda güvenle kullanılabilir. Çok geniş bir kullanım ağı bulunan lightbox’lar aslında dikkat çekici reklam ve tanıtım yapmak isteyen her alanda işlevsel kullanım sağlar.

İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM