Dijital Baskı Örnekleri

Yapmış olduğumuz dijital baskı çalışmalarından bazı örnekler derledik. Uygulamanın türüne göre ayrılmış baskı örneklerine göz atıp, dilerseniz yanlarında verilen linklerde daha fazla örnek bulabilirsiniz.

Dijital baskı uygulama alanı açısından iç mekan (indoor) ve dış mekan (outdoor) olarak ikiye ayrılır. İç mekan (indoor) dijital baskı mağaza ve restoran gibi mekanların ışıklı-ışıksız panoları, mağazaların vitrin içi uygulamaları, iç dekorasyon, fotoğraf, poster gibi birçok değişik çalışmada kullanılır. Dış mekan dijital baskı; açık hava reklamcılığında kullanılan bilboard ve afişler, mağaza vitrinleri, çatı ve yönlendirme reklamları, bina dış cepheleri, araç üstü giydirme,  gibi sayısız alanda kullanılır. Dijital baskı kullanılan malzemeye göre folyo, vinil, one way vision, mesh, roll-up gibi alt kategorilere ayrılır.

Folyo Baskı: Folyo baskı genellikle etrafımızda en çok rastlayabileceğimiz üründür. Genel olarak camlarda, tabelalarda kullanılır.

Folyo Baskı Örnekleri:

Folyo Baskı Tabela ÖrneğiFolyo baskı pano örneği

Diğer Folyo Baskı örnekleri: Folyo

One Way Vision Baskı: One way Vision dijital baskı ürünü camlarda kullanılır. İçerden baktığınızda dışarıyı görebilir fakat dışardan bakınca sadece resmi görebilirsiniz.

One Way Vision Örnekleri:

one way vision dijital baskıone way vision baskı örnekleri

Diğer One Way Vision örnekleri: One Way Vision

Mesh Baskı: Mesh dijital baskı ürünü genellikle cephe tadilatlarında ve camlarda stor olarak kullanılır. Mesh baskı delikli branda olarak da adlandırılır. Hem rüzgara karşı dayanıklıdır, hem de içerden baktığınızda dışarıyı görebilirsiniz. Stor olarak kullanıldığında ise ürünü perde gibi de kullanabilirsiniz; aşağıdaki örnekteki gibi:

Mesh Baskı örnekleri

Diğer Mesh Baskı örnekleri: Mesh

Vinil & Avrupa Vinil Baskı: Vinil – Avrupa vinil dijital baskı ürünü afiş, stor, tabela gibi yerlerde kullanılır. Avrupa vinil malzemesinin özelliği dökme ve vinil malzemesine oranla daha kalın olmasıdır.

Vinil Baskı Örnekleri:

vinil baskı afişAvrupa Vinil Baskı Örnekleri

Diğer Vinil Baskı örnekleri: VinilAvrupa Vinil

Folyo Baskes: Folyo baskes dijital baskı ürünü  genellikle camlarda kullanılır. Folyo baskes ürünü folyo dekupe olarak da adlandırılır. Ürünün özelliği ise camı komple giydirmek yerine belirli bir kısmını giydirir, camdaki zemini tamamiyle kapatmaz.

Folyo Baskes Örnekleri:

folyo baskes dijital baskı

Roll-up: Roll-up, dijital baskı yapılmış malzemenin mekanizmaya yerleştirilmesiyle oluşan bir üründür. Dijital baskılı bir Avrupa vinil veya roll-up kağıdına baskı yapılmış bir ürünün mekanizmaya mantolanmasıyla meydana gelir.

Roll-up Örneği:

Roll-up Baskı Örnekleri

Diğer Roll-up örnekleri: Roll-up

Stand: Dijital baskı malzemesi olan folyo ürününün standlar üstüne uygulanmış halidir. Dijital baskılı stand olarak da ifade edilebilir.

Dijital Baskılı Stand Örnekleri:

Stand Görselleri
Ayaklı İç Mekan Totem

Diğer Stand örnekleri: Stand