dijital baski fiyatlari

Dijital Baskı Fiyatları

Dijital baskı; sunulan görselleri reklama dönüştüren ve en sık tercih edilen baskı yöntemlerinden biridir. İstenilen tasarımın bilgisayar ortamında baskıya dönüşmesiyle oluşturulan dijital baskı ekonomik, hızlı ve ergonomiktir. Kalıp baskı olmadığı için zamandan tasarruf edilmesini sağlar. Tasarımı hazır olanların hızlıca sonuç alabildiği dijital baskı yöntemleri ile istenilen miktarda üretim yapılabilir.

Dijital baskı fiyatları istenilen boyut, malzeme ve özelliklere göre değişiklik gösterir. Baskı teknolojileri içerisindeki dijital baskı ofsete yaklaşmıştır ve maliyet açısından ekonomik çözümlerin bulunduğu seçenekler arasındadır. Dijital baskının kullanım alanlarına bakıldığında reklam panoları dışında ajanda, kartvizit, broşür ve etiket ürünleri ön plana çıkar.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 09:00-19:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL

Dijital Baskı Nedir?

Dijital ortamdan farklı malzemeler üzerine baskı yapılması, dijital baskı olarak adlandırılır. Baskı yöntemleri arasında önemli bir kategoride olan dijital baskı sistemi, küçük ölçekli işlemlerde daha çok kullanılır. Görselliğin kalitesi baskılarda dikkat edilen önemli konular arasındadır. Dijital ortamdan seçilen görsel, materyale aktarılırken görüntü kalitesinde herhangi bir bozukluk yaşanmaması gerekir.

Dijital baskı çeşitleri arasında en sık kullanılanlar; Vinil, One Way Vision ve Folyo baskıdır. Halk arasında branda baskı olarak anılan Vinil baskı, genellikle dış mekanlarda tercih edilse de günümüzde iç mekanlar için de üretilir. Vinil 5 metreye kadar istenebilen baskının kaliteli bir şekilde ortaya çıkmasında etkilidir. Vinil baskı yönteminin kullanım alanları arasında, bina üzerine reklam çalışmaları oldukça fazladır.

One Way Vision, folyo baskının deliklisi olarak bilinir. Baskının yapıldığı yüzey beyaz ve arka yüzeyi yapışkandır. Otobüs camlarında veya dükkanlarda rastlanılan One Way Vision sisteminde cama yapıştırılan baskının bir tarafından dışarısı görünürken, diğer taraftan ise içerisi görünmez. Tasarım fikriniz henüz oluşmadıysa örnek çalışmaları inceleyerek fikir edinebilirsiniz.

Dijital Folyo baskı, dijital baskı yöntemleri arasında uzun ömürlülüğüyle dikkat çeken baskı çeşitlerindendir. Dayanıklı malzemeden üretilen baskının, uzun süre boyunca kalitesinin bozulmaması ve renklerinin solmaması sayesinde kullanımı yaygınlaşmıştır. Folyo baskı daha küçük ölçülerde elde edildiği için iç ve dış mekanlarda kolaylıkla reklam çalışmaları yapılabilir.

nike cam folyo kaplama
one way vision gözenekler
Dijital baskılı branda cephe giydirme

Dijital Baskının Avantajları

Dijital baskı çoğu alanda size avantaj sağlar. Baskı yöntemleri göz önüne alındığında dijital baskı, işlemlerinizin hızlı sonuçlanmasında etkilidir. Zaman sıkıntısı yaşayan herkes dijital baskıyı tercih ederek, görselleri kısa sürelerde bastırarak reklam çalışmasına dönebilir. Baskı yapılacak sayı az ise dijital baskı yönteminin seçilmesi önerilir. Böylece stok baskıya gerek kalmadan istenilen adette görsel elde edilebilir.

Dijital baskının avantajları arasında özellikle düşük maliyet fırsatları gelir. Görüntü kalitesi açısından ofsete yakın olması ve uygun fiyatlar aracılığıyla reklam yapabiliyor olmak, dijital baskının popüler olmasına katkı sağlayan etkenlerdendir. Hem dış hem iç mekanlarda dijital baskı rahatlıkla uygulanabilir. Böylece geniş bir kitleye hitap eder, istenilen reklamın kaliteli bir şekilde üretimi yapılır.

Ofset vs Dijital Baskı

Dijital Baskı ile Ofset Baskı Arasındaki Farklar

Ofset ve dijital baskı, hemen hemen herkesin aşina olduğu baskı teknikleri arasındadır. Ofset baskı daha çok kitap, gazete ve derginin basımında kullanılırken, dijital baskı reklamcılık için tercih edilir. Dijital baskının daha çok düz ya da cam zeminlere uygulanması da ofsetle aralarındaki farka bir örnektir. Dijital baskı, bilgisayar ile elde edilen görselin dijital ortama atılmasıyla sağlanır. Ofset, su ve mürekkep yardımıyla baskı yapar.

Ofset baskının görüntü kalitesi dijital baskıya oranla daha iyi durumda olsa da günümüz teknolojisi sayesinde dijital baskının elde ettiği sonuç ofsete yakındır. Çevre dostu olması konusunda dijital baskıda solvent kullanıldığı için daha avantajlıdır. Ofset baskı sonucunda atık ortaya çıkar. Dijital baskı sisteminde kalıp yöntemi kullanılmaz, ofsette kullanılır. Kalıp kullanıldığı zaman hem süre artar hem değişiklik yapmak zorlaşır.

Dijital ortamda tasarı ve işlemler sonrasında değişiklik yapmak çok daha kolaydır. Ofset baskı yönteminde dilediğiniz kadar baskı yaptırabilirsiniz ve son derece dayanıklıdır. Ofset baskı tekniğiyle elde edilen ürünler uzun süreler kullanılabilir. Gazete, kitap veya dergi kapağı basımı için hizmet bekleyenler ofseti tercih edebilir. Broşür, reklam panosu ve ürünlerde kolay değişiklik yapmak isteyenler ise dijital baskı sistemini tercih etmelidir.

İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM