Dijital Baskı Çözümleri

Dijital Baskı uzun zamandır iç mekan ve dış mekan reklam sektöründe en çok kullanılan baskı çeşidi olmuştur. 1990’ların başında olağan üstü bir teknoloji olarak büyük boyutlu baskı ihtiyaçlarını karşılamak için çıkan dijital baskı çözümleri gerçekten piyasada büyük bir değer gördü.

Bununla birlikte iç mekan ve dış mekan dijital baskı çözümleri sürekli teknoloji olarak kendini yenilemeyi başardı.  Dijital baskının kullanıldığı yerler bilboard,raket pano, tabela, araç giydirme, otobüs durakları gibi aklınıza gelebilecek heryerde kullanılabilmektedir. Son zamanlarda dijital baskı çözümleri yönünü dış mekan solvent bazlı makinelerden UV baskı makinelerine çevirmeyi başardı.

Bunun da sebebi UV baskı makinelerinin daha kaliteli görsel baskılar üretebilmesi oldu.  Oldukça kaliteli baskılar üretebilen bu makineler 1440 dpi’ya varan baskılar ile fotoğraf kalitesine yakın baskı çıkarabilmektedir. Solvent bazlı dijital baskı makineleri ile kıyaslandığında ise bu kalitenin oldukça üstündedir. Su bazlı boya kullandığı için insan sağlığına hiçbir şekilde zararı yoktur. Avrupa da bir çok ülke de kapalı alanlar da sadece UV Baskıya izin verilmektedir. Türkiye’de de hemen hemen uygulamaya geçilmeye başlanmıştır.

Dijital baskı hizmeti veren firmamız müşterilene en etkili ve uygun çözümler sunmak için daima çalışmaktadır ve teknolojiyi takip etmektedir. Bu sebepten dolayı da son olarak makina parkurunu OCE Arizona 460 XT ve Swissqprint Nyla 3 ile güçlendirmiştir.

Aşağıda dijital baskı çözüm alanlarına göz atabilirsiniz.

Araç Giydirme Örneği;

Adel Kalemcilik Araç giydirme

Dış Mekan Cephe Giydirme Örneği;

Dijital Baskılı Cephe Giydirme

Hareketli Reklam Raket Pano Örneği;

Raket Pano Uygulaması