DC Comics’in 3D Lenticular Baskılı Çizgi Romanları

Çizgi roman severlerin yakından bildiği Superman, Batman, The Flash, Green Lantern gibi karakterlerin yaratısı DC Comics 2013 Eylül ayında kapaklarını “Villain Month” ismiyle kahramanların büyük düşmanlarına ayırmıştı. Çıkardıkları çizgi romanların kapaklarını 3d Lenticular tekniği ile hareketlendiren DC’nin bu serisi koleksiyoncuların da ilgisini çekti.

Jim Lee, Eylül ayının onlar için ne kadar önemli olduğuna dikkat çekti. “Eylül ayı bizim için her zaman önemli oldu. Çizgi romanları takip etmeyen kitlelere de ulaşmak ve çizgimizi yeniden tanımlamak adına, her sene Eylül ayında büyük bir şeyler yapmak için fırsatlar arıyoruz.” Görünen o ki, DC 3d baskı tekniğinin ilgi çekiciliğini kullanmayı tercih etmiş. Günümüzde 3d tekniklere hızla artan ilgiyi de düşününce hedefine ulaşmak için çok da isabetli bir karar verdiğini düşünüyoruz.

3d Lenticular baskı tekniği ile basılan kapak sayfalarında bu sefer kahramanlar yerine kötü adamlar ön plana çıkarken kötü adamlarımız dergi başlıklarını da ele geçirmişler. İşte bu güzel çalışmayı bazı baskı öncesi ve sonrası örnekler ile anımsayalım.

3d Kapakli Süperman Çizgi Roman
DC Comics 3D Poster
Dc comics 3d lenticular
DC Comics 3d lenticular Poster