3D Lenticular Uygulamaları

Araştırmalara göre 3D Lenticular Reklamlar klasik reklamlara göre insanları 5 kat daha fazla etkilemekte ve 4 kat daha fazla incelenmektedir.

Bu araştırma raporu Izzy Bromberg tarafından sunulmuştur.

Genel olarak reklam endüstrisi artık klasik pazardan yeni pazarlara doğru hareket ediyor. Çevremizde çok yüksek oranda reklamlara maruz kalmaktayız. Sonuç olarak müşteriler her zamankinden daha farklı çalışmalar ile diğerlerinden farklı olmak istiyorlar.

Bundan dolayı reklam ajansları ve tasarımcılar müşteri ilgisini çekmek için bu karışıklığın içinden sıyrılmaları gerekmektedir.

Lenticular Teknolojisi bu problemler için kanıtlanmış bir çözümdür. Araştırmalar doğrultusunda insanlar klasik reklamlara göre 5 kat daha fazla durmuşlar ve 4 kat daha fazla incelemişlerdir. Bir market araştırmasına göre ise insanların %88’i 3D Lenticular reklamları normal reklamlara göre tercih etmektedir.

3D Reklamlar ise 2.5 kat daha fazla tercih edilmektedir. Aynı araştırmada 2D ve 3D verilen reklamlarda 3D verilen reklam 2 kat daha iyi göründüğü kanısına varılmıştır.

İyi bir Lenticular Teknolojisi yaratıcı ve eşi benzeri bulunmayan olmalıdır. Bu sayede reklamı veren kişiye iyi bir dönüş yaratabilir. Gözlemciler lenticuların ilgi çekici olduğu konusunda hem fikir olmuşturlar ve daha da önemlisi müşterilerin sizin farklı olduğunuzu hissetmesi kolaylaşmıştır.

3D Lenticular tasarımlar harika olmasının yanı sıra 2D imajlarla karşılaştırıldığında oldukça kullanışlıdır. Tasarıma gerçeklik hissi katarak reklam ile müşteriyi bir bütün haline getirir.

Kullanışlı 3D Uygulamalar

Lenticular teknolojosi reklam hileleri ve eğlence sayesinde gelişmiş bir düzeye ulaşmıştır. Amerika da ilk defa Kraker Jack kutularında kullanılarak piyasadaki gücünü hissettirmiştir. Bu sayede dijital ve offset baskı anlamında bir çok yeni kapıyı aralamıştır. Lenticular Lensler 10 LPI dan 200 LPI’a kadar çok geniş bir aralıkta piyasada bulunmaktadır.

Genelde düşük rakamlar ile ifade edilen lensler dış mekan da diğerleri ile iç mekanda kullanılabilmektedir. Uygulama alanları olarak mağazalar, otobüs durakları, metrolar ve havalimanları gösterilebilir. Bunlar sadece aklımıza ilk gelen alanlar. Genelde bu materyal dış mekanda kullanılacağından dolayı kalınlıkları 2 mm. ile 5 mm. arasında değişebilmektedir.

Diğer bir uçta da yüksek rakamlar ile ifade edilen lensler yer almaktadır. Bunlar ise oldukça keskin resim hatlarına sahiptir ve yakın uygulamalar için oldukça elverişlidir. Kullanım alanları olarak paketleme, kartpostal, yapboz, anahtarlık, kartvizit gibi bir kaç alan sayabiliriz.  Bunlar için çok yüksek çözünürlüklü baskı makineleri gerekmektedir.

Reklam ürünlerinde reklamı veren kişiler reklamının tam anlamıyla satışa dönüşmesini beklemektedir. Dünyanın en iyi POP üreticileri 3D Lenticular ile bu pozitif ambiyansın yakalanabileceğine kanaat getirmişlerdir.

Başarılı bir POP dinamik ve yenilikçi çevresel etkenler ile çok büyük satışları yönetebilmektedir çünkü gerçek zamanlı harcamayı etkileyen en önemli etkendir.

Satıcılar daima yenilikçi ürünler ile müşterilerini etkilemenin yollarını ararlar.Elektronik display sektörünün güçlü bir şekilde gelişmesi dinamik ürünlerin ihtiyacını tam anlamıyla sektörde kanıtlamıştır.

Lenticular ve 3D Baskı tam olarak bu ihtiyacı gidermekte ve tamamlamaktadır.3D Lenticular teknolojisi maliyet dostu bir teknoloji olarak, sektörde farklı olmak, pazara kolayca ulaşılabilmek ve tanınabilmek için kullanılan bir üründür.

Lenticular teknolojisi muhteşem tasarımlar yaratılarak otomatlarda,kapı girişlerinde , pencerelerde, POP’larda, posterlerde,standlarda ve floor grafikte oldukça başarılı ve faydalı bir hale getirililebilmektedir.

3D Lenticular hakkında daha detaylı bilgi için hizmetlerimiz kısmında 3D Lenticular bölümünü inceleyebilirsiniz.

3D ADWORKS

Ayrıca 3dadworks.com adresinden bir Boran Reklam markası olan 3D Adworks’un üç boyutlu baskılar hakkında ipuçları ve örneklerine göz atabilirsiniz.

3D ADWORKS