LENTICULAR ?

İlk defa bu proje Virjinya Tarih Topluluğu tarafından oluşturulmaya başlandı. Ana tema 1861-1865 yıllarında gerçekleşen iç savaşı konu almaktadır. 9 ay süren uzun çalışmalar sonucunda ise sergi için gerekli 3D Lenticular Baskı üretimleri tamamlanmıştı.

Bu projede 5 dakikalık bir videonun yanı sıra devasa bir duvara sahip alanın Lenticular ile kaplanması düşünülmekteydi.

3D Lenticular baskılı ürünler
Lenticular nasıl çalışır?

3D Lenticular ürünleri merceksi bir materyalin yüzeyinde birden fazla resmin kombine edilmesi ile oluşturulmaktadır. Kombine edilen bu görseller grafik çalışmasına göre 3D Derinlik efekti, flip efekti veya animasyon efekti yaratabilmektedir.

Aslında tamamen ilizyon mantığına dayanan bu ürün, iki farklı gözün aynı anda birden fazla görseli görerek üç boyutlu etkiyi hissetmesidir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yüksek çözünürlüklü baskı sistemleri bu işlemi daha profesyonel seviyede gerçekleştirerek 3D Lenticular ürünlerini fuar alanları, müzeler ve sergi alanlarına sunmayı başarmıştır.

3D Lenticular ürünler fuar, segi ve müze alanlarında bir çok proje de yer almıştır.

Lenticular merceksi baskı

Proje için önceden belirlenen taslak ve layerlar 3D derinlik efektine en uygun şekilde konumlandırılmıştır. Bu konumlandırma sonrasında bir sonraki basamak uygun fotoğrafların çekilmesi olmuştur.

lenticular baskı sahne provası
Merceksi baskı çalışmaları
Interlaced lenticular imaj

Baskı haline getirilmiş onlarca imaj lenticular ile birleştiğinde tam anlamıyla üç boyutlu bir görsel ortaya çıkmaktadır. Proje bazlı değerlendirilen lenticular işlemlerinde Boran Reklam  olarak profesyonel anlamda 3D Lenticular baskı hizmeti verilmektedir. Avrupa ürünleri ile birebir aynı kalitede üretilen ürünler.

Proje Render Çalışmaları

3d Lenticular render imaj
3d Lenticular render imaj