Cam Baskı Teknikleri

Cam Baskı teknikleri

Cam baskı teknikleri arasında en etkili tekniklerden biri olan mürekkep püskürtmeli baskı, silindirik ve konik öğelere tam renkli baskı yapmak için UV mürekkebi kullanır. Cam üzerine dijital baskı, tek gereksinimin yazdırılacak dijital sanat dosyası olduğu normal bir mürekkep püskürtmeli yazıcı gibi işlev görür. Özellikle sonradan güncelleme gerektiren tasarımlar açısından daha fazla esneklik sağlar.

İlgili yazılım kullanılarak bir grafik oluşturulduğunda, UV yazıcı tek bir tıklamayla hemen hemen her yüzeye yüksek çözünürlüklü, resim mükemmelliğinde bir görüntü aktaracaktır. Cam baskı teknikleri arasında mürekkep püskürtmeli baskının en büyük faydalarından biri, bitmiş ürünlerin yüksek kaliteli ve tek tip görünümde olmasıdır. Bu işlemde makine mürekkebi cama püskürtür. Cam üzerine UV baskı, baskı başına düşük maliyetle hızlı, profesyonel bir teknolojidir.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL

Tabela Uygulamalarında

Cam Baskı

Dış cephelerde uzun süre dayanıklı kalan UV Baskılı camlar, reklam sektöründe de tabela olarak kullanılabilmektedir. Arkadan aydınlatma uygulamaları içinde uygun olan cam baskılarda opaklığı sağlayabilmek için beyaz mürekkebi bulunan UV Baskı makineleri kullanılmaktadır.

Işıklı Cam UV Baskı

UV Baskı ve Dijital Baskı Hakkında

Cam yüzeye hem dijital baskı hem de UV baskı işlemi, grafik desenlerde hızlı gerçekleşme avantajlarına ve esnek grafik desen tasarımının avantajlarına sahiptir. Özel dekorasyon gerektiren birçok cam uygulamasında uygulanmak için tasarlanmıştır. Ancak malzemelerinin özellikleri tamamen farklıdır. Arıza veya hataları önlemek için camın tasarımında ve uygulamasında kapsamlı bir değerlendirme gereklidir. Cam baskı teknikleri arasında olan dijital baskılı cam, 10 yılı aşkın bir süredir çeşitli bölgesel iklimlerde küresel projelerde uygulanıyor. Bugüne dek iç ve dış projelerde mükemmel hava koşullarına dayanıklılığını kanıtladı. Dijital baskı camının katılaşma prensibi, seramik dijital baskı mürekkebini yüksek sıcaklıkta sinterleme işleminden sonra cam yüzeye entegre etmektir.

Mürekkebin içindeki toner, doğadaki çeşitli minerallerden çıkarıldığından, camla doğal olarak karışma özelliğine sahiptir. Ve uzun zaman geçmesine rağmen rengini değişmeyen solmayan bir performans ortaya koyar. Endüstriyel baskı teknolojisinin gelişmesiyle birlikte, dijital baskının doğruluğu kademeli olarak 300 dpi’den 1200 dpi’ye ve hatta daha yükseğe çıkmıştır. Baskı hızı da ilk 10 m2/saatten 100 m2/saat’in üzerine çıkmıştır. Dijital baskı teknolojisi, renkli cam üzerinde sanatsal portreleri ve doğal manzaraları canlı bir şekilde sunan karmaşık renk eşleştirmesini gerçekleştirir ve görünür ışık geçirgenliği yansıma etkisi de daha iyidir.