Lightboxlarda Kesit Aydınlatma & Zemin Aydınlatma Farkları Nelerdir?

Günümüz şartlarında birçok pazarlama sektörünün kullanıcı ile arasında köprü vazifesi gören reklam çalışmaları üzerinde kullanılan bir sistem olan lightbox iletilmek istenen mesaja dikkat çekmeyi sağlamaktadır.

İletilmek istenen konu değerli bir mesaj olduğunda lightboxlarda kesit aydınlat & zemin aydınlatma farkları nelerdir sorusu meydana çıkmaktadır. Bu sorunun cevabı ise tamamen tercihe dayalı olduğu gibi aslında görsellerinde etkilemiş olduğu bir cevabı ortaya çıkarıyor. Lightbox maliyet olarak uygun bir tasarım olduğu gibi ölçülerinin kullanıcı kişiler tarafından belirlenebilir olması istenilen alana rahatça uygulanabilmesini sağlamaktadır. Led ışıklandırma sistemi ile donatıldığından kaynaklı olarak da ekstra bir sağlamlık kazanmaktadır. Işıklandırma sistemi kalitesi ile alakalı olarak ise uzun bir süre kullanıma müsait bir teknolojidir.

media markt microsoft lightbox çalışması

Zemin aydınlatma yani Super Illuminator adı verilen sistem lightbox kesit aydınlatma sisteminden farklı bir düzeneğe sahiptir. Özellikle gece karanlık ortamlar için uygulanan bu sistem minimum düzeyde ışık alan yerlerde dahi üstün performans sağlayarak görselin görülmesine imkân sağlamaktadır.

TEKLİF AL

HIZLI FİYAT TEKLİFİ

Hızlı fiyat teklifi için yandaki butondan fiyat teklif formumuza ulaşabilirsiniz.

Sorularınız için 0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bizi arayabilirsiniz.

TEKLİF AL
light box kesit aydınlatma

Lightbox Kesit Aydınlatma

light box zemin aydınlatma

Lightbox Zemin Aydınlatma

Kullanım Alanlarına Göre Lightbox Kesit Aydınlatma Çeşitleri

Çeşitli alanlarda çeşitli hizmetlere yönelik olarak ışıklandırma çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Kullanım alanları ve ayrıcalıkları incelenecek olursa Lightbox kesit aydınlatma çeşitleri sağlamlığı ve uzun süre kullanımı ile cazip ürünleri oluşturmaktadır. Bir kasa sistemi oluşturularak kullanım sağlanmakta olan bu sistem ayrıca taşınmaya çok müsait bir sistem oluşturmaktadır. Alüminyum demonte kurulumu sayesinde hem hafif bir yapı kazanır hem de farklı alanlarda kullanılmak üzere taşıma imkânını oluşturur. Dönemin geliştirilen ışıklandırma sistemi led ışık kullanımı sayesinde enerji bakımından da tasarruf sağlamaktadır.

Lightbox kesit aydınlatma çeşitleri hakkında bir detaylandırma yapılacak olursa sistemlerin özelliklerini ve yapılarını şöyle sıralamak mümkündür.

  • Işıklı tavan lightbox yapı içerisinde ister ışıklı sistem ile istenildiği takdirde ışıksız olarak da kullanıma müsait bir sistemdir. Tavana monte edilerek kullanıldığı için bu isim verilmiştir.
  • Ayaklı su depoları üzerinde etkili olan bir sistem olarak dış mekânlarda daha çok rastlayabileceğimiz bir kuruluma sahiptir. Su tanklarına göz yormayan bir estetik katmasından dolayı Su depolu lightbox ismi verişmiştir
  • Büyük ve çok sık kullanılan alanlar için düşünülmüş ve uyarlanmış bir ışıklandırma sistemidir. İsminden de anlaşılacağı üzere Kolon giydirme lightbox yapı içerisinde bulunan uzun kolonlara montelenerek ışıklandırmasından yararlanılan bir sistemi oluşturmaktadır.
  • Mekân ayırmaksızın her ortama uyum sağlayabilen yapıya sahip olan kurulum olarak duvar üzerinde sabitlik kazanan ışıklandırma sitemi Duvar tipi lightbox ismini almıştır.
  • Kullanışlı bir yapı oluşturan ve bu yapı sayesinde çok dar olan yerlerde dahi kullanım şansı yaratan ışıklandırma sistemi ise Ayaklı tekstil lightbox ismi ile bilinmektedir.
küp lightbox

Kullanım Alanlarına Göre Zemin Aydınlatma Çeşitleri

Aydınlatma ışık vasıtası ile aydınlık oluşturma oluşan aydınlık ile estetik elde etmeyi hedefleyen bir sistemdir. Görsel anlamda estetiği oluşturabilmek adına karanlık ortamların vazgeçilmesi elektrik enerjisi olsa da gün ışığı ya da ateş gibi etkenlerden de destek alınmaktadır. Her alanda farklı bir kullanım yapısı gözlemlenebilen bu sistemde hedef gösterilmek istenen nesne ya da görsel olmaktadır. Kullanım alanlarına göre zemin aydınlatma çeşitleri arasında bulunan sistemleri şöyle sıralamak mümkündür;

  • Fonksiyonel zemin aydınlatması: Kullanım alanı olarak geneleme içerisine alınabilecek bir aydınlatma türüdür. Mekânlarda iç ya da dış fark etmeden tamamen ortamda zeminin görülmesine odaklı olarak gerçekleştirilmektedir.
  • Dekoratif zemin aydınlatması: İsminden de anlaşılacağı üzere tamamen dekor adına kullanım sağlanan bir aydınlatma sistemidir. Montajlanabilme özelliği olduğu gibi ayaklı sistem ile de kurulum sağlanabilmektedir.
  • Endüstriyel zemin aydınlatması: Üretimhaneler ve büyük bir alan içeren hizmet alanlarında kullanımı mevcut olan bir aydınlatma sistemidir. Florasan, ampul, spot gibi elektrikli cihazlar yardımı ile kurulumu gerçekleştirilmektedir.
  • Vurgu zemin aydınlatması: Reklam için uyumu ve performansı son derece güçlü bir sistemdir. Gösterilmek istenen resim ya da nesnenin üzerine doğrultulmuş ışık ile dikkati o bölüme çekmek için kullanılmaktadır.
İLETİŞİM

HEMEN ARAYIN

0216 383 44 02-03 numaralı telefonlarımızdan hafta içi 08:00-18:00 saatleri arası bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak ve farklı materyaller üzerine baskı örnekleri görmek için uv baskı merkezimize bekleriz.

Faaliyetine 1994 yılında başlayan Boran Reklam, 20 yılı aşan süreçte reklam sektörünün öncü firmalarından biri haline geldi. Firmamız modern makine parkuruyla yurt içi ve yurt dışı kurumsal müşterilere açık hava reklamcılığı, dijital baskı, uv baskı, tabela, hareketli reklam sistemleri, araç giydirme dahil birçok hizmet veriyor.

BORAN REKLAM HİZMETLERİ

Adres : Şeyhli Mh. Kuruçeşme Sk. No.3 Pendik / İSTANBUL

Tel : 0216 383 44 02

Faks : 0216 383 44 03

İLETİŞİM